on tarjolla nopeaa laajakaistaa Pyhäjärvelle?
Onko 100megan yhteyksiä alettu rakentaa?
Onko 100megan yhteyksiä alettu rakentaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
24 meganen kai nopein mitä saa. Ei sekään mikään hidas enää ole mutta... Tänne olisi ollut ja on mahdollisuus rakentaa kuituverkko mutta luuletteko että nuo pässit päättäjät sitä saa aikaiseksi. Ollaan aina kaikessa jälkijunassa ja syrjässä. Haapajärvellä taitaa näkyä enemmän televisiossakin kanavia jne.
Mitenkähän lie, onko kaupungilla ja sen työntekijöillä kuituyhteys käytössä? Tuntuisi että esim. kaupunkien välinen verkko tarvitsee jo aika tuhdin baudimäärän että pyörii luotettavasti, samoin kuin terveydenhuollon yhteydet.
niillä nopeuksilla teette,ette mitään.No jokos se kärrypolku on valmis kelepaa siellä kuljailla uuvella polulla vai!!!
Reisille mennee.
Totta puhut.
Olen kysellyt asiaa muutaman kuukausien välein, mutta ei, niin ei.
Saatas verkko varmasti jos ois "Nokka" olemassa.
Taitaa olla minulla Pyhäjärven vanhin kuituverkko.
Tein aikanaan navetan, talon ja konehallin/pajan välit kuiduilla 62,5/125 & 10/125 jo vuonna 1987.
Mutta mitäpä sillä tekkee kun ulos mennään etanalla.
Nyt käsitän miksi täällä on näin hiljaista. Liian hitaasti bitit todella liikkuvat. kunhan saadaan se 100meganen tulee täälläkin ruuhkaa aivan varmasti.
Eikös se olekin menossa valtiovallan toimesta nopea laajakaista kaikille-projekti. Kuitu kaikkien ulottuville max. 2km etäisyydelle.
Kilpailutus on käynnissä vielä ainakin tämän kuukauden loppuun.
eikä mittään kuulu, jospa vaalien jäläkeen alakais tapahtua jottain. kuituverkkohan se olla pittäis, hiipuu nää mokkulat välillä.
kimmo-moggasiinihemmo voi painua sinne lessulandiaan työntämään ne isin ottamat tussit perseeseensä.