Nyt kun minusta on tullut lesbopalstan julkkis on alkanut sadella kaikenlaisia kutsuja vaikka minne. Olisi konsertti Olympiastadionilla viikonloppuna, matka yhteen paikkaan jossa en ole käynyt ennen ja siellä kuulemma harrastukseeni liittyviä aktiviteetteja tarjolla! Pitäisi päättää minkä valitsee, meneekö kalliiseen konserttiin ilmaiseksi vai romanttiselle lomamatkalle?
Mitä mieltä olette, mitä minun pitäisi tehdä? Apua, mä en osaa päättää!
Mitä mieltä olette, mitä minun pitäisi tehdä? Apua, mä en osaa päättää!
Vastaukset 53
Vanhimmat
ku toi Johanna Tukiainen!
Mietippä sitä! LoL
Mitähän Johanna Tukiainen tekisi minun sijassani?
pistäisi tissit tanaan ja tilaisi limusiinin, avaisi skumppapullon(kuoharii) ja painuisi konserttiin sekä rukoilisi taivaanisiltä että lehdistö olisi paikalla.
Mutta koska Tuksu on jo siellä parrasvaloissa ,niin sulle ei jää muuta vaihtoehtoa kuin ottaa se lomamatka ja toivoa parasta että se potkaisisi uraasi eteenpäin.Toivottavasti seuralaisellasi on vaikutusvaltaa ja pääset oikein maailmanluokan julkkikseksi!Joskus kiipeäminen reittäpitkin kannattaa.Mietippä sitä!
Helpoin tapa on aloittaa tekstailu jonkun kansanedustajan yms kanssa. Mulle tulee lähinnä nyt vain mieleen Korhoska meikäläisistä joten koitappa sitä reittiä.Johanna K ymmärtää kyllä tuon mainosarvon!!!Saatte molemmat mainetta ja mammonaa .(toivottavasti tämä ideani ei aiheuta J.Korhoselle sekstiviestitulvaa naisilta, Sori Johanna)
Eikös Korhonen ole Keskustasta? Keskusta ei ole kovin seksikäs puolue? Eihän hän ole kansanedustaja? Oli eurovaaleissa ehdolla? Hyvä muuten kun mainitsit hänet, taidan pyytää fb-kamuksi heti ;)
Hmm, jos Korhonen saa jo sekstiviestejä, mistä hän tunnistaisi minut? Pitää keksiä jotain todella vakuuttavaa ja vaikuttavaa.
Eipäs ollu ei kansanedustaja mutta hän on lesboikoni ja edustaa vähemmistöä, meitä, joka tapauksessa.
Kumpi Johannista on sinusta hotimpi? Kumman reittä pitkin kiipeisit?
kuulostaa paremmalta kuin joku tukiainen, siitähän tulee mieleen vaalirahasotkut ja maataloustuet yms.
Mutta Korhonen on varattu, taitaa olla aika lyhytkasvuinenkin, tumma hän on se on plussaa se!
Ollakseni rehellinen, kumpikaan ei ole minun makuuni sillai you know. Korhonen on fiksu, terävä, älykäs, esiintymistaitoinen. Siinä naisessa on muuten ihan hirveästi positiivisia piirteitä. Täytyypä googlettaa tarkemmat tiedot hänestä!
Mutta hei, avaus oli kysymys. Valitsen siis sen lomamatkan, koska Tukiainen vie kaiken huomion konsertissa.
Hyvät neuvot ovat kalliita..
Mä lähetän laskun tästä konsultaatiosta.
Hauskaa lomaa!
Tuli mieleen että julkkiksena tarvitsen hyvän managerin. Voisitko siirtää laskutusta tuonnemaksi ja neuvotellaan sopimus?
Kiitos!
Mutta ehtona on että maksu tulee luonnossa!D
Voinko maksaa ennakkoon talven aikaisen konsultaation? Kas talvella luonnossa on kylmää ja kosteaa maksaa. Mieluimmin maksan kesällä kuumaan ja kosteaan aikaan.
Sä siis annat kottia ;) loistavaa. (Mulla olikin vähän vajetta tässä, köhköh.)
Koska mulle on opetettu että maksava asiakas kannattaa pitää tyytyväisenä, niin voin antaa talvella kertyvät konsultaatiolaskut vasta keväällä perintään, jotka siis teen henk.koht ihan silkasta ystävällisyydestä.
Mutta jos maksutapa ei miellytä tai lasku on liian iso.Voit maksaa pottuina.
Mulla on suuri sydän.
Eikös julkisuuden eteen kannata vaikka antaa hiukan kottia? Luulin sinun asiantuntijana tietävän ja mitä minä en tekisi ollakseni julkkis!
Pottuilun minä osaan joten maksu on varma jos ei niittokone satu kohdalle ennen eräpäivää.
suosittelen sitä lomamatkaa hyvin kauas
ja ihan ilman paluulippua
Jätän siis paluulipun ostamatta ja säästän ;)
Päätös onkin jo tehty joten kiitos avusta. Ei tarvitse jatkaa enää tätä ketjua.
voisit kyllä lopettaa
menit alottamaan,ei tänä lopu koskaan näin
eikö se romanttinen lomamatka ole tarjottu?
Kumman kutsun tarjoaja on hehkeempi ja miellyttää enempi sua?Valitse sillä perusteella, eikö se seura ole tärkeempi kuitenkin?
suositellaan tuota samaa, jotain yhteistä :D
Mutta, mä valitsisin konsertin!
Matkoille pääsee aina myöhemmin, muttei näkemään/kokemaan tuota konserttia!!
Vetäise vaihteeksi,itsesi vessasta alas,ja kompostoidu!
ylentää, se alennetaan.
että mikä tahansa hengenlepo olisi nyt paikallaan. Se mitä tavoittelet nyt aloituksillasi ei onnistu koska ärsytyskynnys on ylitetty. Minä en haluaisi että tänne pesiytyy lisää niitä jotka käyvät vain provoomassa ja muka vähän "hämmentelemässä" lesbopalstaa. Täällä on hyviäkin keskusteluita ja niihin voisi panostaa jopa ne jotka niin jalosti nimimerkillään kirjoittavat. Jos haluaa viihdykettä ja hämmentää provoomalla sen voi tehdä irl, tänne sitä tuskin kannattaa tuoda koska tämä paikka muutenkin kerää jos jonkin sortin kokkia.
Henkilökohtaiset riidat ja erot on myös paljon järkevämpää hoitaa muualla kuin täällä. Jos haluaa purkaa pahaa oloaan tai ärtymystään sen voi tehdä jopa täällä,mutta pysytään siinä yhdessä ketjussa koska jos tehdään koko aika uusia aloituksia tilanteessa jossa on provottu niin että varmasti tietää mitä siitä seuraa, on puhtaasti ärsyttävä aggro ja koko palsta siirtyy sille tasolle koska ainoastaan ne jatkaa jotka ovat samassa aggro-tilassa ja kaikki muut odottaa että se menisi ohi tai nostelee vanhoja tai koittaa välissä aloittaa jotain muuta. Turhaan.
Jos kerta nimimerkillä kirjoittelu on jokin ultimaattinen upeus tällä palstalla niin toivoisin että siihen sisältyy edes jokin ripaus tilannetajua ja vastuuta.
on jo juoksettunut, mutta voisit sä alkaa olee (ei mun kaa) mut tän palstan sheriffi!??
Sä voisit olla aika hyvä.Ei tarttis olla naimisissa (ei mun kaa) tän palstankaa kanssa, mut poistelisit näitä juoksettuneita juttuja sitä mukaan ku huomaat niitä.Se vois auttaa siihen et ihmiset miettis mitä kirjoittais että se pysyis myös näkösällä.
No ei varmaan mitään tuomitsevaa moraalipoliisia näille palstoille!!!!
Mielestäni somesaypotato voisi ainakin kokeilla.
ei kaikkitietävää! se se on tän palstan loppu
mistäs sun mielestäs täällä saisi kirjoittaa?
Jos joku lesbopariskunta ei löydä keinoa lähestyä toisiaan muuta kautta kuin täällä .Mikä sä olet sanomaan että häipykää täältä.
Provoja täältä ei saa pois millään.Siitä pitää huolta ihan oma yhteisö ja miehetkin.
Jos tarvitset lepoa ja sua huimaa niin eiihän täällä tarvitse roikkua.Vaihda kanavaa.Minusta on törkeätä kuinka kirjoitat nikillisistä tai nikittömistä kuin hellapoliisi jos sua nyt ei joku satu miellyttämään.voi voi.Ei kaikkia voi.Et sinäkään miellytä minua joten voisitko lakata vaikkapa kirjoittamasta täällä tai ainakin vaihtaa tyyliäs kuule!!!
mikä on hyvä keskustelu?LAitappa se lista mistä täällä saisi sinun mielestäsi kirjoitella ja mikä ei kuulu sinun mielestäsi provoihin?
että jurppii, ja vielä sefuksi tällainen.Oottekste hulluja?
ei nyt sentään tätä .Ei eieieieiei.
Tämä opettajatar tänne piiskansa kanssa paimentamaan meitä että mistä saa tehdä aloituksia ja mistä ei.Valikoivaa journalismia.
Voih niitä hyviä aikoja;( Tai silloin mä löysin tän palstan ja oli ihan erinäköinen kun tänään.En ole aktiivinen kirjoittaja, vaan lukija.Nyt ei enää haluta tulla lukemaan kun kerran viikossa, jotenkin paha olo naisilla tuntuisi olevan:(
mutta ei se sefun aseman ole mitenkään kiitolinen paikka.
Mutta en kyllä haluaisi ketään sellaista sefua tänne jolla on ennakkoasenteita ja moralistinen yliote kaikkeen.
Joo ja jos sattuis humalassa kirjoittamaan palstalle.. poistoon heti. Ai niin mut miten voi olla humalassa kun eihän sitä alkoholia sovi ees juoda! hui kamala
sananvapauden kannalla, en ole alkamassa sefuksi ihan jo siitäkin syystä että täällä toimii moitteettomasti tuo ilmoita asiattomista viesteistä-toiminto.
Minä en vain välitä asenteessa missä millään ei ole väliä, ettei tällaisella palstalla tarvitse käyttäytyä yhtään vaan voi sanoa mitä sylki suuhun tuo. Jos se on moraalipoliisimaista niin mitä teillä on moraalia vastaan?
Onko se hyvä palstahenki että tullaan ja sanotaan mitä ikinä halutaan ja provotaan päälle ja sitten revitään jonkun henkilökohtaiset asiat aiheeksi ja kohta varmaan laitetaan numeroita ja yms ja se on edelleen vain ok ja millään ei ole väliä?
Ihmeellistä on se luulo että jos vähän ajattelee asioita on heti pelkää negatiivista se. Ihan kuin elävältä haudattu jos omaa vähänkin järkeä päässä? Elämän on pakko olla tylsää kun pitää sanoa siitä kun jotkut haluaa mellastaa kuin järjettömät?
Nytkin on haukuttu minut siitä että jos tulisin tänne sefuksi, asia joka nyt on järjellä ajateltuna ihan mahdoton koska minulla ei ole edes rekattua nikkiä. Tämäkö on se palsta missä viihdytte? Olisi kyllä mielenkiintoista tietää kuinka moni ei kirjoittele juuri siksi kun täällä on vallalla henkilökohtaisuuksiin meno ja hyökkäys. Asioista voi sanoa muutenkin kuin käyttäytymällä kuin millään ei ole mitään väliä.
Vaikka laittaa sen uuden julkkisleson pormestariksi,saisi ylennyksen nykyisestä hommastaan:)))
Juu,ja meno paranis .Saatais mekin tanssiopetusta,hah.
Me voisimme alkaa keskustelemaan eikä vain heitellä asioita, saisi taas aivotkin töitä.
somesaypotato puhuu täyttä asiaa.
Mä oon huomannut täällä sellaisen seikan, että jos jostain on saanut päähänsä ettei pidä kyseisestä kirjoittajasta, ei hyväksy tätä silloinkaan vaikka toinen kirjoittaisi miten asiaa ja provoomatta.V****uilua harrastetaan täällä joka aloituksessa, jos ette ole huomannut...
Jonkun nikillisen dissaamistahan täällä on ollut aina, muttei koskaan näin pahana, mielestäni.
Juuri tämän dissaamisen takia täältä on suurin osa kirjoittajista lähtenyt. Onko ihme?
Mutta en hyväksy sellaistakaan että joku somesaypotato kitisee moraalista tai käyttäytymistavoista.
Lesbot eivät käyttäydy hyvin.Tai miksi tarvitsisikaan. Pitääkö aina vain hymyillä ja pelleillä että kaikki on niin ihanaa ja autuasta?
Tämä palsta on juuri sitävarten että tänne saa puristaa pahat olonsa ja vähän kanssasiskoja kiustakkin.Joku ottaa herneet nenään helpommin kuin toinen. Some ottaa kaikki näköjään häväistyksenä tai yleistyksinä.Pitäisi osata ottaa vähän lunnimmin ja ohittaa moiset.Meitä on niin monenlaisia täällä että kaikkia ei voi miellyttää.Potatto voisi perustaa ihan oman palstan jos tämä alkaa ottamaan päähän. Turhaa rutinaa.
lopettaa tämmöiset typerät heitot jos ei sulla ole mitään asiaa.
t.sinuun kyllästynyt
somesaypotato sanoo oman mielipiteensä palstasta, siis MIELIPITEENSÄ, niin häntä aletaan dissaamaan natsipoliisiksi ja ties miksi.Mikä ihme täällä on ettei osata ottaa vastaan toisen mielipidettä!
Minä osaan keskustella asiallisesti sellaisen kanssa jonka kanssa en ole samaa mieltä.Minä jopa pidän keskustelusta enemmän sellaisen kanssa, jonka kanssa ei mielipiteet kohtaa.
Tämä palsta kuullostaa joltain alakoulun pissisten tappelulta.Vaikkakin Mitä työtä teet-kyselyn perusteella, porukan pitäisi olla melko korkeesti koulutettuja.Vai minkälaiset ja ikäiset naiset täällä oikein "keskustelee" noiden rekattujen lisäksi???
ole mitään eriäviä mielipiteitä vastaan, tietenkään. Mut on niin monta tapaa ilmaista mielipiteensä. Joko voi sanoa että minä olen tätä ja tätä mieltä ja piste, tai sit voi sanoa että tää asia menee näin ja näin, ja kaikkien tulisi toimia ja käyttäytyä näin ku mä sanon, koska näin se vaan menee ja tää on järkevää.
Kumpikohan ärsyttää enemmän, ensiksmainittu vai jälkimmäinen?? Huolimatta siitä mikä se mielipide on.
Sitä saa mitä tilaa,näin se vain menee!
Voisit mennä sinne jonnekin vettä äyskäröimään pohjattomalla ämpärillä.
Katsos,kannettu vesi ei kaivossa pysy.HAH
Tilipali tittan on?
Ootko varjossa kasvanut?
että olette pysyneet avauksen aiheessa. Olen ylpeä keskustelun tasosta, mutta minun ongelmani jatkuvat edelleen.
Hyvistä neuvoistanne vaarin ottaneena olen viettänyt pitkän ihanan viikonlopun, mutta nyt on ongelma taas! Kun purin laukkuani sieltä löytyi vieras vaate. Se ei siis ole minun, jos tarkennan hieman. Mitä nyt teen?
Pesen sen tietysti ja viikkaan kauniisti pinoon muiden vaatteiden kanssa, mutta miten toimin? Palautanko sen postissa? En tiedä osoitetta? Enkä tietysti voi olla aivan varma kenen se on, mutta suuria epäilyksiä sen suhteen minulla toki on.
Uskon että taas pysytte aiheessa niin kuin tähänkin asti. Kiitos!
en ees tajua tota vouhotusta miksei avauksen aiheesta saa poiketa?
Keskustelu ja kommunikointi nyt vaan on sellasta että siinä voidaan soljua aiheesta toiseen ja taas seuraavaan ilman että aiheilla on mitään tekemistä alkuperäisen kanssa.
Vai onks tää jotain virasllista palaaveeraamista jossa käsitellään ainoastaan annetut aiheet, varsinkin kun alotuksen on tuota tasoa..
potaatti varmaan kohta kertoo mistä saa kirjoittaa..
minusta aloitus oli mainio.
Ei ainakaan haikailua että onkohan hän lesbo vai ei, hän katsoi minuun , katseemme kohtasivat.
2 1 voisi tehdä itse aloituksia niin näkisimme mitä sinulla on sanottavaa!
jos teenkin aloituksen niin en tule puuttumaan jos aloittamani avaus kirvoittaa keskustelemaan hieman asian vierestäkin.
Kuvittele tuhmia.Äläkä pese tietenkään!!
"Vieras vaate" on varmaan stringit?
Mitä tänne heität:))) Aina sikiää hyvin. Niinkuin näet itsekin!
pysyi ainakin aiheessa :DD
Minä veikkaan vieraan vaatteen olevan vaatimattomasti pitkähihainen paita.
On ilmoja pidellyt ja mikäs tässä on ollessa kun nokialainen on vieressä
ja ääni kuin musiikkia korville;)
Ei meillä varjoista mitään tiedetä.Kaada omaan kuppiis vain!
Mitäs sitten tilasit jos kerta tiedät? Oootko hoopo ihan vai mikälie kirjotusvikanen koulunkeskeyttäjä oot!
Nyt puhua ihan itsestäsi!