on moninainen...
http://www.allergia.com/index.phtml?588_m=598&s=827
joten jos kärsit allergiasta, niin älä avaa seuraavaa linkkiä, sillä saatat saada sen katselusta allergisen reaktion!!!
http://s839.photobucket.com/albums/zz318/my_own_10/?action=view¤t=PhotoStory12.mp4
Vaan olihan meillä noissa asteissa aika hikistä työstää yhtä pikkujuttua :).
Tuossa pätkässä vilahtelee myös pihamme uusin tulokas...arvaattekos mikä se on?
http://www.allergia.com/index.phtml?588_m=598&s=827
joten jos kärsit allergiasta, niin älä avaa seuraavaa linkkiä, sillä saatat saada sen katselusta allergisen reaktion!!!
http://s839.photobucket.com/albums/zz318/my_own_10/?action=view¤t=PhotoStory12.mp4
Vaan olihan meillä noissa asteissa aika hikistä työstää yhtä pikkujuttua :).
Tuossa pätkässä vilahtelee myös pihamme uusin tulokas...arvaattekos mikä se on?
Vastaukset 61
Vanhimmat
mutta uskaliaana avasi linkin ja nautin näkemästäni ja kuulemastani.en tiedä mikä on oikea vastaus,mutta viihdyttävä video,enkä saanut allergista reaktiota,,
todella viihdyttävä meinasin torkahtaa :))))))))
nuku pois vaan kukaan ei kiellä
Kelloköynnös siinä ainakin vilahteli useaan otteeseen, mutta eihän se kyllä mikään uusi voi olla...oisiko se sitte se ''syys-hortenssa'' (en tiedä onko nimi oikein)...Kaunis musiikki, mun makuun oli kyllä...taas kerran...
Tietysti oli myös kaikki muukin tosi kaunista, ja kiva se liuskekivi laatoitus siinä portaan edessä...
se iki-ihana kelloköynnös :).
Vaan kyllähän se oikea vastaus on syys-hortenssia, eli hortessa, kuten meillä sitä nimitetään :).
Ne liuskekivet kun ei enää penkin pienentämisen jälkeen sopineet entiseen paikkaan, joten piti keksiä niille uusi...tuo oli ainut, johon ne meidän mielestä sopi...lopputulos näkyy vasta sitten, kunhan sora on tullut ja ollaan saatu se levitettyä...
se on
se
edelleen nuo kukkaset, mut vastausta en taaskaan tiedä!! =)))
on oikea vastaus, ihan niinkuin sikra jo tiesikin. Ja kyllä kukat aina kauniita on...siitä ei pääse mihinkään!
Oi, te saitte sen valmiiksi! Hyvän näköinen!
valmiiksi saatiin, mutta se todellinen lopputulos näkyy vasta sitten, kun sora on levitetty.
Ja siksi en avannutkaan, joten en voi muuta kuin aavistella sinun linkkiesi sisältöä.
Veikkaan kuitenkin että se perustui vain ja ainoastaan kukkasiin, itse tehtyyn kasvitarhaan ja hoidettuun pihapiiriin omenapuineen??? marjapensaisiin ja perunamaahan, joita niin hyvin varjelet mutta koirista ei edelleenkään ole kuvan kuvaa saatika sitten "isännän" aikaansaanoksista, joita et muistaakseni ole koskaan esitellyt.
Jotenkin siis tuntuu siltä, että teidän perheessä emäntä "jyrää" ja mies vain vikisee.
mie olen allerkinen issulle ja näille muille nettikiusaajille. Musat tarkistin...
En sanois pihaa hoidtuxi kyllä... Laittas issu kuvan koirahäkistä. Viimexi kun laitto ja joku laskeskeli sen kokoa niin alkoi se vimmattu hyökkäys entisen ystävän, davan kimmppuun ja kun jotka on täällä 247 alkavat häiritä niin harva jaksaa sitä kauaa.
En rekaa koska en halua kuviani blogiani työpaikkaani ja perhettäni näiden kiusaamisen kohteeksi.
seisoo sillä kanatarhan kokoisessa häkissä ja muija esittelee täälä päivästä toiseen, jotain kasvimaitaan.
Just tollasia koirien pitäjiä mä inhoan.
Jumalauta !
ja lurps:))
ja lurps:))
ikiruikuttaja. MIssäs sun kuvasi mahtaakaan nynnytä???
taas vauhdissa ja kuinkas muutoin kuin puskista!!!
No mutta tuossa sulle häkkikuvaa...:
http://www.tassutarvike.fi/hakit-boksit-kantokassit-metalli-kevythakit-c-46_48.html?osCsid=f9fd6cd582617e0b01a19b81c72cb2ca
todista tuo väitteesi...jos kanttis kestää!!!
Onko rakkaus koiriin ja koirien hyvinvoinnista välittäminen tyhmyyttä sun mielestä?
Olethan sä laittanut tänne kuvia siitä häkistä. Eikö kuva ole todiste?
Ja kukistas aika monesti.....
sama ilmiö kuin edellisinäkin päivinä, "puskikset" keksivät valheita ja mielipiteitä muutamalle kirjoittajalle ja sitten vaativat vastausta ja vastuuta heidän keksimistään mielipiteistä ja valheista.
jo vuosia enemmän sääntö kuin poikkeus nuo noitten puskiin luikertelijoitten paskanjauhamiset... Mitään kuvia eivät kuitenkaan omistaan ole laittaneet milloinkaan...
pieni keskeytys....Noutajien pienikokoinen pihahäkki ei ole valhe.
se noutajien pienikokoinen pihahäkki, äläkä vain jauha tuota yhtä ja samaa paskaa!!!
ihminen et minulle ole, että olisin talletellut itse kuvaamiasi kuvia, mutta silti älä erehdy luulemaan toisia ihmisiä huonomuistiseksi ollenkaan.
Joidenkin kasvien ja pensaiden katselu ja niiden esittely on sinunlaiselle tärkeämpää, kun sallia eläville olennoille vapaa liikkuminen aidatulla suurella pihamaalla jos sellainen mahdollisuus kuitenkin olisi.
Siihen saakka kun tuon väitteesi toteen näytät se on silkka valhe.
Kuitenkin tuo "puskis" jolle vastasin puhui jostain ihan muusta kuin siitä häkistä, toisinsanoen keksi Issulle mielipiteen ja omasta keksinnöstään vaati Issua vastuuseen.
"puskisten" tapaan keksit Issulle mielipiteen ja elämän tärkeysjärjestyksen, sitten syytät häntä omasta keksinnöstäsi, säälittävää puteli, säälittävää.
Davalla se on varmaan vielä tallessa. :))) Se video.
jolla ainut sisältö elämässä on kuvitella millaista muiden elämä on tai ei ole. Olet pukeli todella yksinkertaisen tyhmä!!!
josa syätti koirans ilveksel ?
Katsopas, nyt taisi issu vuorostaan keksiä putelille mielipiteen ja elämän tärkeysjärjestyksen, ja sitten syyttää häntä tyhmäksi omasta keksinnöstään, mitähän virtuaali tähän sanoo!
Ei kun issun häkistä.
sanosisit miälipittees joka o sama ko rotta raato kaato paikal buahahahahahahahahah
Issu mitään keksinyt, puteli on tänäänkin jo kahden rekatun kirjoittajan kohdalla osoittanut keksineensä heille mielipiteitä ja elämän.
Aikaisemmin puteli on kertonut katselleensa netissä Haukullisen sukulaisten kuvia, sellaisia kuvia joita ei netissä ole koskaan ollutkaan.
Joten, Issu ei syytä tyhmäksi, hän vain toteaa sellaisen tosiasian joka näkyy putelin omissa kirjoituksissa.
kerran rotta,,aina rotta,,se ompi ummukan lempirooli
on taivasten valtakunta sanotaan sanassa.
Mitenköhän sen issun tuonpuoleinen järjestyy ?
Issu keksi että se on putelille ainut sisältö elämässä, ja että puteli on tyhmä. :))))) Se on issun omaa keksintöä. Ja sä tapasi mukaan säestät ja viisastelet, onks sun elämässä muuta sisältöö ja onks sulla mitään omia mielipiteitä? Ajatteletko omilla aivoillas milloinkaan? Annat itsestäsi tosi yksinkertaisen ja jotenkin avuttoman kuvan.
moi ummu idiot
kenenkkä ois pualeisest murehit ko omaskii o ko persiest ja kaik ihast täysinnii sekasten epä varmaa
En ole mikään satutäti ummu, oliko sulla muuta asiaa kuin arvailla kuka olen?
sinulle kuuluu minun elämäni sisältö tai minun mielipiteeni?
Olenhan minä ainakin joidenkin puskisten mielestä esittänyt niitä mielipiteitä liikaakin täällä.
Minulle on täysin yhdentekevää minkälaisen kuvan itsestäni sinulle annan.
ummu moi kuis slummisa huriseejoko sää olet keränt krassin siämennii ?
rupesitko jo puhuu kielil ?
Sun elämän sisältö kuuluu mulle täsmälleen yhtä paljon kuin pukelin elämän sisältö issulle. Et silleen.
milläs logiikalla minä nyt sitten olen vastuussa issun mielipiteistä?
Minun elämäni ja sen sisältö ei edelleenkään kuulu sinulle, et silleen
.
Eikä pukelin elämä ja sen sisältö kuulu issulle, et silleen.
syötetty tuota samaa paskaa Issun koirista ja uskot vielä kaikki, minullekkin yritettiin mut ei onnistunut. =))))))))))))))))))))))))))))))))))
ihminen jo etukäteen pitkäksesi :))))))))))))))
Raivoamisesi enteilee pahaa.
yhtään mitään muille kuin pukelille!! =)))))))))))))))))))))))))))
Issun elämä ja sen sisältö kuulu pukelille, et silleen.
mikä oli musiikki videon taustalla ja kui sää onnistusit sen tarkistaan jos et katsont videota ?
Kotikasvatuksen tulos näkyy..-(
allergiaa, joten katsoin videon, empä vaan arvannut tulokasta, nättiä on kukat :)
ja lurps:))
susta nyt tuli tuon "puskiksen" mielestä lurpsuttelija, kun vastasit aloitukseeni. Säöälittäväksi on tämän palstan touhu mennyt!!!
Vielä parivuotta sitten sinäkin kyllä nimesi kuulit ja monelta kantilta. Paremmaksi täällä ainakin sinun osaltasi on kaikki muuttunut, mitä nyt itse riehaannut aukomaan päätäsi syyttömille ihmisille.
selittää ja sepittää noita jatkuvia paskapuheita!!!
molemtatt,hih, hhik,,alotititi,,hi,hik,,kun lopotatte,,hik,
ja kaunis musiikki kiits issu.