Xboxin ja Playstationin verinen taisto:
Kumman liiketunnistu
10290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
et siinä on aina kaikkee mahdollista samassa paketissa, mutta onko kaikki vähä "Räkimällä tehty", tonne tota tänne sitä. Boksi taas keskittyy yhteen ja tekee siitä voittamattoman. Kuten konsolikin pelaamistä ajatellen on testien ku testien voittanut... Paitsi monipuolisuudessa juuri, mutta pelikonsoleitahan nämä alunperin onkin.
Katsokaa tämä, mutta hauskuuden mielessä, älkää loukkaantuko.
http://www.youtube.com/watch?v=wUlv1KKs2Tw&feature=related
En ole kummankaan puolella, sillä en haluaisi juurikaan pelata näillä liike ohjaimilla, mutta ps3 move on melko samanlainen kuin wiimote ja xboxin kinect on melko samanlainen kuin playstationin eyetoy.
Pleikkarin eyetoyn tapainen systeemi on jo vanhastaan xboxlive vision kamera ja sillä pelattavat pelit.
Kinect on noista systeemeistä edelleen jatkokehitelty idea.
Jos näitä huitomisohjausjärjestelmiä aletaan vertailemaan, niin move on wii-moten kopio ja kinect ainakin yrittää jotain uutta.
Täydet bojot Nintendolle omaperäisyydestä. Sony puolestaan tyytyy kopioimaan muilta (taas). Microsoftin systeemistä tuomio jää nähtäväksi.
Kysynvaan, eiköhän se ole juuri toisinpäi. :D http://www.google.fi/imgres?imgurl=http://static.funnyjunk.com/pictures/c0bf7b969af1100e7ba3165810155c.jpg&imgrefurl=http://newmedia.funnyjunk.com/funny_pictures/415399/Sony What Nintendo Create We Take/&usg=__PWH6Nn5hjg2pUGiBnF9rzNqVFSA=&h=643&w=612&sz=45&hl=fi&start=1&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=_UsL9jAu4jUlpM:&tbnh=137&tbnw=130&prev=/images?q=what nintendo create we take&um=1&hl=fi&tbs=isch:1
Ilmeisesti joku muukin huomannut tilanteen.
What Nintendo create, we take.
''Pleikkarin eyetoyn tapainen systeemi on jo vanhastaan xboxlive vision kamera ja sillä pelattavat pelit.''
''Sony puolestaan tyytyy kopioimaan muilta (taas).''
No mitenkäs selität tämän jälkeen ettei microsoft kopioi?
Playstation eyetoy julkaistiin ps2 konsolille. Tuo xboxlive vision kamera taas tuli vasta xbox360 konsolille.
Kinect EI yritä uutta vaan kopio eytoyn.
LiveVision kopioi EyeToyn?
Kinect ei ole LiveVision kamera.
Wii woittaa
iPhone!
Stala!!!