http://www.adressit.com/asevelvollisuus täyttä asiaa!!
allekirjoittakaa
7
975
Vastaukset
- tfutut
Mikä vittu siinä on niin vaikeeta mennä sinne inttiin. Ei vittu mitä porukkaa...
Vain ns. Noliferit jättää sen väliin... Menettää arvokasta world of warcraft aikaa jos menee inttiin- Hehhe2
Siinäpä tyypillinen aivopesty idiootti joka ei osaa käyttää omia aivojaan :D!
- ukfkfdujh
Se on kyllä totta että on naurettavaa kun puhutaan miesten ja naisten välisestä tasa-arvosta, eihän se ole sitä että intti on miehille pakollinen ja naisille vapaaehtoinen.
lisäksi on totta että koko yleinen asevelvollisuus on täysin vanhentunut ajatus, vuosisatojen takaa jolloin tilanne oli täysin erillainen kuin tänäpäivänä. Suomihan on euroopan ainoita maita missä miesten pakollinen asevelvollisuus on käytössä! Lisäksi luulen että metsässä rämpiminen on aivan hullua touhua intissä koska tulevaisuuden sotaa tuskin käydään talvisodan tapaisissa ympäristöissä. Tulevaisuuden sota on täysin erillainen kun toinen maailmansota, aseet ja teknologia ovat kehittyneet. Suomi on vanhoillinen maa, joten tuskin lähiaikoina ei miesten asepalvelusta tulla muuttamaan. Ennemminkin koulutusta tulisi muuttaa "tulevaisuuden sotaa" vastaavammaksi.
Vaikka tätä mieltä olen niin tuskin minulla muuta vaihtoehtoa on kuin käydä armeija.- Ikävä totuus
Onhan sinulla vaihtoehtoja jättää intti, tai sivari käymättä ja ilmaista siten mielipiteesi, mutta olet tyypillinen itsekseen mumisija, menet käskettäessä lauman mukana kuin lammas, pelkäät auktoriteettejä kuten suomalainen mies/poika yleensä. Juuri sinunlaisten velliperseiden takia meillä on pakollinen asevelvollisuus, kun se saadaan pyörimään ilmaiseksi pakkotyöläisillä.
- heikki mäkelä
Ikävä totuus kirjoitti:
Onhan sinulla vaihtoehtoja jättää intti, tai sivari käymättä ja ilmaista siten mielipiteesi, mutta olet tyypillinen itsekseen mumisija, menet käskettäessä lauman mukana kuin lammas, pelkäät auktoriteettejä kuten suomalainen mies/poika yleensä. Juuri sinunlaisten velliperseiden takia meillä on pakollinen asevelvollisuus, kun se saadaan pyörimään ilmaiseksi pakkotyöläisillä.
sivari= orjuus ihan typerää ettei se ole naisille pakollinen ja pitää olla aika tyhmä ja pihalla mailmanmenosta jos ei tajua ettei suomi sotia voita ja jos oon väärässä mitä järkeä pakottaa sinne jos ei ole halua puolustaa maata?
- njaaataa
Tarkoitin varmaankin täyttä paskaa!! En allekirjoita
- Inttimirri
Samoin! Olen nainen. Ja vielä IHAN vapaasta tahdosta menossa inttiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502019
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241220Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831028- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839- 52819
- 75786
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta20769Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56719Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711