Möljällä

Tumma tytsy

Ihana oli viikko sitten käydä kuuntelemassa Jaria Toppilan Möljällä. Menimme sinne Marionin siivittämänä, sillä Jaria on tullut kuunneltua siellä useampaankin kertaan.
Marioni oli aivan uskomattoman hyvä. Ei ole hänen äänessään yhtäkään virhettä. Upea tulkitsija.

Jari jaksaa aina vaan yllättää meidät. Oli siinä taas niin mahtava konsertti, että oksat pois.Hyvä Jari, olet parasta, mitä meille on viime vuosikymmenien monista artisteista jäänyt iloksemme, niin katseltavaksi kuin kuunneltavaksi. Jari on Jari ja kympin arvoinen esiintyjä, ainakin minun ja mieheni mielestä:)

1

574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tumma tytsy

      Uuh...iiiihanaaaa...eipä riittänyt tälle pariskunnalle Jari upea esitys Möljällä, vaan piti lähteä ajeleen kohti Maasydänjärveä venetsialaisiin, koska Urjanlinnassa oli Sillanpään Jari esiintymässä.

      Konserteissa on tullut käytyä häntä useastikin kuuntelemassa, mutta eka kertaa nyt tanssipaikalla.
      Ei sitä voi muuta sanoa, kuin että olipa paikka mikä tahansa, niin kyllä Jari hoitaa homman kotiinpäin. Oli tosi mahtava meno ja solisti pelkkää rautaa. Hyvä oli myös hänen bändinsä.
      Mistä sitä riittää tuota energiaa Jarilla jakaa meille muillekkin. Kyllä siinä tämäkin mummeli ja papparainen nuortui taas monia vuosia, kun sai nauraa vatsalihakset kipeiksi. Mahtava ja posiitivinen esitys jälleen Jarilta.
      Ehkäpä saamme joskus pyydettyä Jarilta hänen nimmarilla varustetun kortin aarteittemme joukkoon.

      Huippu Ihanaa oli myös, kun sai muutaman sanan vaihtaa Jarin vanhempien kanssa.
      Jarin äidistä sai todella lämpöisen ja sydämmellisen vaikutelman.
      Hipaisipa/silitti minuakin poskesta,kun onnittelin häntä , kuinka hieno poika hänellä on.
      Sanoinkin miehelleni, että tätä poskea ei sitten aivan heti pestäkkään:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      355
      6997
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      75
      5989
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      195
      5483
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      84
      4270
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      56
      3476
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      69
      3427
    7. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3393
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      58
      3346
    9. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      37
      3084
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      13
      2316
    Aihe