tärisee

Osaako joku sanoo kun KESÄrenkailla auto tärisee jonkin verran. mut kun nopeutta on 140km/h auto ei tärise yhtään. kesärenkaat on 235/40 ja aika viimesiä vetelee. 17"vanteet. painotukset on tehty. voisko tärinä johtua renkaiden kuluneisuudesta?
3561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voisi.

Äänestä

Pyöränkulmat?

Äänestä

voi johtua renkaista eli jos eivät ole enää ihan pyöreät niin ei tasapainotus välttämättä auta. Toinen juttu on se että keskittääkö vanne kunnolla, eli yleensä näisää soviterengashässäkkävanteissa ei. Jos on alustan madallusta niin huonot ja vetelät iskaritkin voivat tehdä tuota kun eivät vaimenna kunnolla. Vaihtoehtoja siis riittää, mutta yleensä kannattaa lähteä pyöristä joista vika tavallisimmin löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


myyrä kirjoitti:

Osaako joku sanoo kun KESÄrenkailla auto tärisee jonkin verran. mut kun nopeutta on 140km/h auto ei tärise yhtään. kesärenkaat on 235/40 ja aika viimesiä vetelee. 17"vanteet. painotukset on tehty. voisko tärinä johtua renkaiden kuluneisuudesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu