Tutkimusmatkailija lähti teltastaan tasan kello 13. Hän kulki kymmenen kilometriä etelään, sitten kymmenen kilometriä itään ja sen jälkeen 9 kilometriä 999 metriä pohjoiseen ja totesi päätyneensä metrin päähän teltastaan. Kaksi sekuntia myöhemmin hän näki karhun. Kameran etäisyysmittari osoitti että karhu oli kymmenen metrin päässä.
Minkä värinen tämä karhu oli?
Tutkimusmatkailija ja karhu
0308671052
1
717
Vastaukset
- 0308671052
Sorry, tämä näkyy olevan tuolla toisaalla ennestäänkin, jos kohta pöllöpöllön versiosta puuttuu olennaisia yksityiskohtia eikä siihen silloin ole yhtä ja ainoaa oikeaa vastausta. Vanha juttuhan tämä kieltämättä onkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401380Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981335Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2891225- 1091095
- 191031
- 641015
- 711012
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161009Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176868Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju17833