Onko kokemuksia kyseisestä hotellista? Tunisiassa ollaan käyty useaan otteeseen, mutta tästä hotellista kaivattaisiin tietoa. Ollaan lähdössä lokakuussa ala-asteikäisten lasten kanssa.
Blue Star Marhaba Royal Salem Beach, Sousse
4
857
Vastaukset
- sousse -10
huhtikuussa tässä hotellissa,ja tykättiin.
oli allinclusive,hyvä ruoka,3 eri paikassa sai syödä.
aamupala ja illallinen omassa hotellissa,päivällä naapuri hotellissa snack baari ja lounas.
hinnoista en tiedä.
henkilökunta OK.
huoneet siistit,kahvin keitin kannattaa pestä,meidän keittimessä oli jotain pesuainetta,vaahtosi jonkin verran.ranta vieressä.pari markettia lähellä.taxi oli edullinen.
hyvää matkaa. - Suosittelen
Voin suositella lämpimästi. Olimme ensi kertaa Tunisiassa 4- ja 5-vuotiaiden lasten kanssa elokuussa 2010. Matka kaikkineen ylitti odotukset. Hotelli oli sympaattinen, palvelu hyvää, iso, hyvinhoidettu ja vehreä hotellialue. Siistiä oli (allasvessaa lukuun ottamatta). Ruoka oli hyvää, joskin alkuruokiin olisin toivonut enemmän vaihtelua. Lounaalla ja päivällisellä oli pöytiintarjoilu juomien osalta, viini tarjottiin pulloissa. Vesi sekä myös kivennäisvesi annettiin baarista 1,5 litran pulloissa, jotka voi viedä huoneeeseen. Hotellista oli helppo lähteä reissuille, päätieltä sai taxin tai muun kulkupelin helposti. Lapsia kohdeltiin erityisen hyvin ja pienille, alle 10-vuotiaille lapsille oli kiva norsuliukumäki isolla altaalla. Isossa altaassa oli kloorattu merivesi, se vaati lapsilta vähän totuttelua. Hotellialueella oli rauhallista, musiikkia soitettiin hiljaisesti taustamusiikkina. Siitä iso plussa!
- syysloma
Kiitos vastauksista! Hyvältä kuullostaa muuten, mutta onko hotellin uima-altaassa tosiaan merivettä? Hotelliesittelyssä ei kyllä tuosta mainita mitään. Entä millaisia kauppoja on lähistöllä; myydäänkö niissä pelkkää ruokaa vai löytyykö myös matkamuistomyymälöitä?
- gfhj
syysloma kirjoitti:
Kiitos vastauksista! Hyvältä kuullostaa muuten, mutta onko hotellin uima-altaassa tosiaan merivettä? Hotelliesittelyssä ei kyllä tuosta mainita mitään. Entä millaisia kauppoja on lähistöllä; myydäänkö niissä pelkkää ruokaa vai löytyykö myös matkamuistomyymälöitä?
2 matkamuisto kauppaa lähellä.ruokakauppa n,1-2km päässä.en katsonut niin tarkaa oliko lähempänä ruokapuotia ,kun meillä allinclusive.altaan vedestä ei tietoa.taxilla basaarin sieltä löytyy krääsää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1964852
- 373352
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.332877Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412758- 252408
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192098Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311800Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411742Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.801414