Näyttävät myyvän myös uusia snetolukkoja. Onko ihan laillinen pulju? Ostokokemuksia?
Terveisin talonrakentaja pariskunta
lukkokauppa.com
6
5906
Vastaukset
- Tilattu on
Tilattiin lukot ok-taloon. Tuli nopeasti ja hinta siedettävä, vaikka todella kalliita nuo abloy lukot on kaikkialla. Eli laillinen pulju.
- AAaaSento
Sento avaimella toimivia lukkoja? Lukkoja en ole tilannut, mutta taskulampun olen ja se ainakin tuli asiallisesti ja nopeasti.
- rosvopelko
Olen tuolta lukkoja tilannut, ihan hyvin toimii.
Olen ollut vaan sen verran varovainen, että kun olen Abloy Classic avaimelle tilannut uuden lukkopesän (sähkökaappiin), niin otin ylös tuon avaimen leikkuunumeron, ja sen perusteella peitenumeron. Sitten kun peitenumero oli selvillä, laitoin sen tilaukseen ihan eri järjestyksessä, jolloin lukkon tulee oikeat haitat mutta väärään järjestykseen.
Sitten kotona purin pesän ja vaihdoin haittojen järjestyksen jotta aukeaa normaalisti avaimella, ja nyt tuon peitenumeron perusteella teetetyllä avaimella lukko ei aukea.
Jos lukkoon on tullut avaimia mukaan, olen tilannut sen eri osoitteeseen, esim. isovanhemmille tai sukulaisille ja hakenut sieltä, jotta ei selviä mihin paikkaan avain käy.- Anonyymi
Muuten jees ja hyvä kuka, mutta sen sähkökaapin saa auki parissa sekunnissa on avaimen malli mikä tahansa
- Anonyymi
Vuonna 2023 ei tunnu palvelevan enää, ainakaan nopeasti... Yli 2vk odoteltu lukkoa oveen.
- Anonyymi00006
Aika salamyhkäinen on, kun tekijästä ei ole mitään tietoa ja osoitetiedotkin osoittavat Varppeenaukiolle sekä Kuuantielle Raisiossa. Yrityksen valokuvat ovat jostain muualta, molemmat kuvat varastosta löytyvät saksalaisilta sivuilta.
Täältä löytyy yksi kuvista, mutta peilikuvana
https://www.industrie-einrichter.de/betrieb/verpackung-und-versand/
Kyllä täällä aiankin kellot soi ja kovaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560