jos naispuoleinen ylioppilas pukeutuu punaisiin housuihin ylioppilasjuhliin. Niin onko punaiset housut sopivat ylioppilasjuhliin?
kysymys tyylistä
3
456
Vastaukset
- tuo
sopii on sitten mies tai nainen - yo juhla on aamupäiväjuhla eikä siis vaadi mitään kummallista pukeutumis etiketiltä - yö juhla on AINA" juhlittavan näköinen".
seepratakki ja valkoiset farkut on myös ihan kiva - ja yksilöllinen. eIPÄHÄN AINAKAAN TÄMÄ POIKA SULAUTUNUT HARMAASEEN MASSAAN. - sopisi ;)
Tosin farkut eivät sovi yo-asuksi - mutta suorat värikkäät housut ovat piristävä juttu ;) Sitten joku sopiva paita - esim. valkoinen...
- 19-13
Kyllä sopivat. Punaistakin on niin monenlaista sävyä, ettei selvinnyt lähteekö väri vaaleanpunaisesta verenpunaiseen vai ihan sellainen tontun punainen?
Joka tapauksessa tärkeää on olla itselleen sopivissa ja värisissä vaatteissa, eikä väri ole ongelma kuin korkeintaan hautajaisissa. Sinne en punaista ensimmäiseksi päälleni laittaisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191652
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991488Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36901Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29859Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38811Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50776Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43728Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56728Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37720Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37690