Vietetäänkö siellä siellä joulua tai uutta vuotta mitenkään erityisemmin?
Näkyykö joulu jotenkin Malesiassa?
2
1182
Vastaukset
- zatzat
Kyllä Aasiassa joulua vietetään, mutta sitä vietetään juhlien - ei osin uskonnollisena tapahtumana kuten meillä. Päivämäärät myös hieman heittelevät. Etenkin esim. kiinalaiset ovat innokkaina matkustamaan Malesiaan juuri joulun aikoihin. Seuraappa esim. joiden hotellien nettisivuja niin huomaat siellä erilaisia joulutarjouksia. Samoin monissa ilmoitetaan esim. että joulun juhlaillallinen sisältyy hintaan etc. Aasialainen joulu on kuitenkin railakasta markkinahumua ja oman sorttinsa "taiteiden yötä".
- seitsemän joulua Mal
Päivämäärät ei kyllä heittele. 25. joulukuuta on Malesiassa virallinen pyhäpäivä. Joulukoristeita löytyy joka paikasta ja ravintoloissa ja hoteleissa järjestetään joulupäivällisiä, jotka ovat huomattavasti hinnakaampia kuin muulloin. Hotellien hinnat noina päivinä ja uutena vuotena jopa kolminkertaiset. Jouluna ja uutena vuotena ravintoloissa (hotellien) katettuna hattuja ja pöytäpaukkuja pöytiin. Ja ilmapalloja löytyy. Kuala Lumpurissa ja muissa kaupungeissa järjestetään uuden vuoden yönä konsertteja ja muita tapahtumia, sekä ilotulitusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676