Kyllä se Sonerankin

MinäIte.

Kyllä se Sonerakin vuotaa, sillä minulle on tullut jo muutama roskaposti Soneran sähköpostiosoitteeseen, kun yleensä ne roskapostit tulevat hotmailiin.

Eipä hätää, en ole päässyt katsomaan niitä viestejä, koska Windows Live Mail poistaa samantien ne roskapostit. Siten tiedän roskapostista, kun Sonera lähettää ilmoituksen kännykkään tulevasta sähköpostistani ja siinä viestissä on osa viestin sisällöstä. Hotmailin sähköposteista ei tietenkään tule ilmoitusta.

2

517

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1TNDVCeosD

      Miten niin vuotaa? Kun sinulle tulee sähköposti niin Surina toimittaa sen postilaatikkoosi.

      • MinäIte.

        Miten muuten roskapostin lähtettäjät tietävät minun Soneran sähköpostiosoitteeni, kun en yleisesti käytä sitä - ainostaan määrätyt firmat tietää esim. Sonera, pankki jne. Hotmailia käytän aika usein lähes joka paikassa.

        ps. Sonera ei tarkista roskaposteja!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      322
      1822
    2. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1287
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1284
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1157
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      80
      957
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      881
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      843
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      804
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      790
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      736
    Aihe