puhuuko palturia?

ärsyttäää!

Kalat-mies sanoo yhtäkkiä haluvansa edetä pikkuhiljaa, mutta olevansa kiinnostunut. Tarkoittaako tämä että haluaa vain miettiä asioita hetken aikaa vai että ei vaan enää oikeasti kiinnosta? Tiivistä tapailua ollut pari kuukautta ja nyt viikon tauko. Olen itse Leijona ja malttamaton, odotanko turhaan?

3

719

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • <3<3<3<3<3

      kärsivällisyyttä ja kestävyyttä odottaa kylä siitä tulee joskus jotain tai ei yhtään. Kun kalat miehestä ei koskaan saa selvä mitä se ajattele ja mitä oikeesti pyörii sen päässään??? ja muutenkin uskoisin että leijo ja kalat eivät sovi yhteen.. varsinkin jos leijona on nainen. Onnea matkaa vaan:=)

    • Kala-ukko

      Juu, se Kalat-mies on lähtenyt haasteellisille, mutta vaarallisille vesille!!! . . . Ainakin minä pelkään Leijonia! . . . Tuli ja vesi, eivät sovi yhteen!
      Leijonan vaativuus ja suoruus haavoittavat Kalaa . . . Leijonan seksikkyys kiehtoo Kalaa ja se vetää Kalaa puoleensa . . . Mutta . . . ne sanat, joita Leijonan suusta tulee ja joskus se kylmyys tekee Kalan araksi. . . Olet imeisesti loukannut Kalan tunteita, ehkä tahtomattasi. Mä veikkaan, että Kalat-mies on lähtenyt nuolemaan haavojaan ja tulee vielä takaisin . . . Samalla hän kyllä miettii kuinka voisi säästää itseään, ettei haavoittuisi liikaa . . . Kala on puraisemassa liiansuurta palaa tavoitellessaan Leijonaa!

    • kahvelikoura

      eivät sovi yhteen asumaan. Lejona tarvitsee jatkuvasti huomiota juhlien kera. Kalat eivät ole juhla ihmisiä pitemmän päälle. Kalat haluavat myös olla valokiilassa mutteivat saa tätä ylevää huomiota Leijonalta kun hän haluaa olla myös keskipisteenä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2398
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2292
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      15
      1790
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1602
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1562
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      915
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      837
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      787
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      758
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe