Kalat-mies sanoo yhtäkkiä haluvansa edetä pikkuhiljaa, mutta olevansa kiinnostunut. Tarkoittaako tämä että haluaa vain miettiä asioita hetken aikaa vai että ei vaan enää oikeasti kiinnosta? Tiivistä tapailua ollut pari kuukautta ja nyt viikon tauko. Olen itse Leijona ja malttamaton, odotanko turhaan?
puhuuko palturia?
3
719
Vastaukset
- <3<3<3<3<3
kärsivällisyyttä ja kestävyyttä odottaa kylä siitä tulee joskus jotain tai ei yhtään. Kun kalat miehestä ei koskaan saa selvä mitä se ajattele ja mitä oikeesti pyörii sen päässään??? ja muutenkin uskoisin että leijo ja kalat eivät sovi yhteen.. varsinkin jos leijona on nainen. Onnea matkaa vaan:=)
- Kala-ukko
Juu, se Kalat-mies on lähtenyt haasteellisille, mutta vaarallisille vesille!!! . . . Ainakin minä pelkään Leijonia! . . . Tuli ja vesi, eivät sovi yhteen!
Leijonan vaativuus ja suoruus haavoittavat Kalaa . . . Leijonan seksikkyys kiehtoo Kalaa ja se vetää Kalaa puoleensa . . . Mutta . . . ne sanat, joita Leijonan suusta tulee ja joskus se kylmyys tekee Kalan araksi. . . Olet imeisesti loukannut Kalan tunteita, ehkä tahtomattasi. Mä veikkaan, että Kalat-mies on lähtenyt nuolemaan haavojaan ja tulee vielä takaisin . . . Samalla hän kyllä miettii kuinka voisi säästää itseään, ettei haavoittuisi liikaa . . . Kala on puraisemassa liiansuurta palaa tavoitellessaan Leijonaa! - kahvelikoura
eivät sovi yhteen asumaan. Lejona tarvitsee jatkuvasti huomiota juhlien kera. Kalat eivät ole juhla ihmisiä pitemmän päälle. Kalat haluavat myös olla valokiilassa mutteivat saa tätä ylevää huomiota Leijonalta kun hän haluaa olla myös keskipisteenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542398
- 622292
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p151790- 621602
- 521562
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41915Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111837Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118787Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33758- 40713