On väärin väittää helluntailaisten olevan seksuaalikielteisiä. Nyt on keskisuomalainen helluntaipastori ryhtynyt uudestaan saarnaamaan oltuaan alaikäisen raiskauksen takia toimintakiellossa pari vuotta. Seurakunnan johtaja on keskustellut Neuvoa antavien veljien kanssa ja raiskaukset on annettu anteeksi. Tietääkö kukaan onko noissa Neuvoa antavissa veljissä kokkolalaisia tai keskipohjalaisia?
Taitaa olla hyvä hankkimaan kannattajia tuolle kultille tuo pastori. Onkohan yhtäkään kristillistä lahkoa josta ei löydy näitä lapsia raiskaavia saarnaajia?
Taitaa olla hyvä hankkimaan kannattajia tuolle kultille tuo pastori. Onkohan yhtäkään kristillistä lahkoa josta ei löydy näitä lapsia raiskaavia saarnaajia?
Vastaukset 22
Vanhimmat
Häpeällistä.
Vastaus kysymykseesi lienee EI mutta vastapuolella olijat, kaikkien lahkojen ulkopuolella olevat, "tavikset",myös heistä löytyy pedofiilejä. Kyseessähän sairaus ja tilaisuus tekee varkaan. Tuollaisissa lapsirikkaissa ryhmissä toimiminen altistaa/mahdollistaa helpommin tälläiselle toiminnalle.
tommoset aijät saisi kuohia ja heittää munat minkeille?
Kuunteleeko Jumala myös hänen saarnaansa? Onko parempi olla kotona kuin kuuntelemassa hänen saarnaansa?
Uskonnon varjolla tapetaan ,käytetään hyväksi,sekä manipuloidaan ihmisiä joka päivä.
Totuushan on se, että mitään jumalia ei ole olemassa. Uskonnot ovat vain vallankäyttövälineitä.
Pedofiilit ovat osanneet käyttä hyvin hyödykseen sitä kun pelottelevat yksinkertaisia ihmisiä kuolemanjälkeisellä mielikuvitusolennon kostolla.
Erotkaa kirkosta jonka opit ovat muutaman vuosituhannen vanhoja lammaspaimenten nuotiotarinoita ja alkakaa elämään ihmisenarvoista, todellista elämää.
''Totuushan'' on se, että et voi olla mistään täysin varma. Mielestäni uskonnot eivät ole vain vallankäyttövälineitä, vaikka niiden avulla voidaankin hallita ihmismassoja. Olen huomannut että monet uskossa olevat ovat tasapainoisempia ja onnellisempia kuin ne, jotka eivät jumaliin usko. Enkä koe sitä haitaksi, jos esimerkiksi rukouksen avulla joku saa helpotusta elämäänsä. Itseäni ärsyttävät suuresti kaikki oman elämänkatsomuksensa tyrkyttäjät, olivatpa ne sitten kristittyjä, muslimeja, skientologeja tai ateisteja.
Niin, pelotteluhan se perimmäinen idea siinä on. Ja kaikki papit ovat pedofiilejä. Kyllä vain.
Itse en kyllä huomannut elämäni laadussa merkittävää eroa sen jälkeen kun kirkosta erosin. Ehkä olenkin vain poikkeus, enkä koe tuota hehkutettua todellista elämää koskaan.
unohtaa myöskään sitä että katolisessa kirkossa on niitä jotka hyväksikäyttävät kuoropoikia ikävää että uskon varjolla tehdään tässä maailmassa niin paljon pahaa ja vääryyttä toisia kohtaa mutta ihminenhän on aina luonteeltaan paha ei se siitä ole miksikään muuttunut,tässä maailmassa on aina ollut hyväksikäyttäjiä sekä murhaajia sekä kidutusta ja muuta paskaa myös väärinkäytöksiä valtaa käyttävältä hallitukselta sekä virkamies koneistolta on kokemuksia ihan täältä koti Suomesta:) parasta siis olla luottamatta kehenkään ja mihinkään
Pisara meressä.Yksi aihe noissa piireissä on vanhusten testamentit ja lahjoitukset seurakunnille ja saarnaajille.Kyllä siinä perilliset pieraisee,kun mummon metsät ja maat on saanut saarnamies!
tidäthän sen että saarnaajien jumala on raha , sitä helluntakaiset palvoo
Joka syntinsä tunnustaa saa armon. Joka ei tunnusta, joutuu kadotukseen eli helvettiin oman syntisyytensä viemänä. Siksi katsokoon jokainen kohdallaan selviääkö vai kaatuuko. Raamattu sanoo; "Ne jotka Jeesuksessa Kristuksessa ovat, niillä ei ole kadotustuomiota". Oletko Jeesuksen oma ystävä?
Ei ihminen joudu tekojensa vuoksi kadotukseen, vaan ennemin sen vuoksi, ettei ole ottanut Jeesuksen armoa omalle kohdalleen vastaan. Epäusko on aivan varmasti kadottava synti. Jos et ole Jeesuksen Kristuksen oma olet kadotettu ja osasi on ianakikkisessa hevetin järvessä. Sori, että puhun suoraan mutta kestätte sen näköjään kyllä teksteistä päätellen.
Maailamassa ei ole synnittömiä ihmisiä. On vain syntisiä ja ARMAHDETTUJA syntisiä. Ystävä kysymys sinulle kummalla puolen sinä olet. Oletko vielä armosta vapaa?
Ja eikö ole ihmeellistä, että että syntinen ihminen on huolissaan pastorin sieluntilasta, vaikka oma on kadotettujen joukossa. Tuota sanoisin jo todelliseksi lähimmäisenrakkaudeksi. :)
kun on pikkulapsia menny tuolleen kosketteleen... roviolla pitäis polttaa ja teille uskovaisille vaan terveiset että kun se käy teidän lapsianne tuuppaamassa niin siinä ei jumalat auta ja anteeksi anto on haulikko
lasten nussiminenko ei ole rangaistavaa ? koko helluntaiseurakunnan perseet tullaan tervaamaan.Eikä men kauan.Jumalia ei ole olemassa.
Kuulukohan Reijo noihin "Neuvoa antaviin veljiin". Jos kuuluu, niin aika halveksittavan päätöksen on tehny:
Aivan käsittämätöntä, että näinkin vakavan rikoksen ollessa kyseessä papit ovat voineet vain hymistä jumalan anteeksiannosta. Mitäpä ihmisen alun elämän pilaamisesta on väliä.
Nyt jumalauta nimiä pöytään.
Tätä paskaa on seurattu jo liian kauan.
Saarnaajat kerää rahat ja mersuilla ajellaan.
Kun pedofiilipastori saa jatkaa helluntaiseurakunnan saarnaajana, alkaa viimeistään nyt suuri herätys pedofiilien keskuudessa. Helluntailaisuus tulee varmasti kokemaan kasvua, koska syntisiä maallikkopedofiilejä on jostain syystä alkanut viehättää ajatus "uskoon tulemisesta".
Aloittajalle!
Ensio Hautakangas on neuvoaantavien veljien esimies täälläpäin.Asuu P-saaressa.
Hellareissa on iät ja ajat esiintynyt pedofiliaa,ja aina se painetaan villasella.Paska pastori pikkupillun koittaja!
Saarnaapi vaan toisille parannusta!On se kumma kun kultisteille ei oma vaimo ja jumala riitä..siis herran nimeen vaan!
Palstalla:Helluntailaisuus on asiasta kova vääntö!Tuo kultti on perseestä!Pilaa monen lapsen ja isommankin elämän.
Niin juntilta kuin tämä kuullostaakin niin puollustiko veteraanit tätä vitun säällittävää ylihyväksyvää maata... Ois kannattanut jättää Kannakset ja Kollaat puollustamatta. Venäläisten vallan alla tämmöistä paskaa ei hyväksyttäisi. Tämä koko vitun maa on häväisty lainsäätäjien, ajattelemattomien poliitikoiden sekä vähemmistöjärjestöjen toimesta. Annetaan pedofiilien nussia lapsia ilman tuomioita, ulkomaalaisten nostaa kalliilla maksettuja verorahoja ja annetaan vielä polkea MEIDÄN SUOMALAISTEN oikeuksia esim. aseisiin, itsenäisyyteen, henkilökohtaisen koskemattomuuden turvaamiseen ja kaikkiin muihin turhiin arvoihin jonka takia kuoli moni rohkea ihminen. Toivottavasti saan cardin Texasiin, jossa edes joitakin perinteitä kunnioitetaan eikä kaikkea erinlaisuutta tarvi eikä tule hyväksyä. Hyvästi Suomi jonka puolesta turhaan tuhannet sankarit vuodatti verensä.
että reijo ottaisi minut väkisin,opetusmielessä.haluaisin vastustella kovaan ääneen,hänen lanne-dildonsa edessä.Tämän jälkeen,reijo työntäisi väkisin mustan kumi-parrun sisääni,aukkoon josta ulosteeni tulee...Tämän jälkeen rukoilisimme yhdessä jumalaa,ja uutta tulppaa reijon mopediin.
on kälviällä neuvoa antava pastotori, mene kälviä helluntaiseurakunnan sivulle . hän ei kylläkään puutu mihinkään syntiin mitä helluntailaiset tekee. hänen nimensä viittaa aikalailla naiselliselta