minulla olisi jo kaikki tarvittavat 4G laitteet ja asetukset valmiina, mutta nyt luin että 4G yhteys viivästyy. artikkelissa ei mainittu kuitenkaan syytä myöhästymiseen niin tietäisikö joku täällä todellisen syyn?
Vastaukset 3
- rollaattori
sinulla muka kaikki tarvittavat laitteet valmiina. no mistä olet saanut sitten 4G yhteyttä tukevan modeemin?
- tulevaa supupolvea
kompuutteri kaikille lehdessä oli artikkeli jossa 4G yhteyttä sovellettiin pienelle alueelle Helsingin Eiran kaupungin osassa ja tulokset olivat kuulema positiiviset. modeemina käytettiin samsungin 4G turbostandart modeemia jolla yhteys nousi peräti 8 megaan asti.
- Dna ollos huoleton
tulevaa supupolvea kirjoitti:
kompuutteri kaikille lehdessä oli artikkeli jossa 4G yhteyttä sovellettiin pienelle alueelle Helsingin Eiran kaupungin osassa ja tulokset olivat kuulema positiiviset. modeemina käytettiin samsungin 4G turbostandart modeemia jolla yhteys nousi peräti 8 megaan asti.
jopas on saunalahti taas kohentanut kolesterooli arvojaan jos tarvitaan 4G että pääsee 8 megaan. DNA:lla on käytössä 10 megan yhteys pelkällä 3G taajuudella ja sitten kun DNA:lle tulee 4G niin yhteys nopeus nousee varmaan 100 megaan asti. itse olen onnellinen DNA:n asiakas ja toivon olevani sitä vielä monta vuotta sillä 4G ei tule DNA:lle ennen kuin kokomaan kattava 3G peitto on taattu ja vasta sitten alkaa 4G tukiasemien rakennus. elisa/saunalahti ovat kuulema laittaneet 4G yhteyden samaan linkkitorniin missä on 3G yhteys ja tällöin 3G yhteydestä varastoituu lähetystä myös 4G lähettimeen vaikka koko 4G ei vielä edes toimi. lisäksi kun käytetään eri linkkitorneja kuten DNA tekee niin saadaan myös 3G yhteys toimimaan jatkossa niillä alueilla joihin 4G yhteys tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2342017
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601174- 201015
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125706- 38699
Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤224658Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa202600- 51455
- 38438
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42422