minulla olisi jo kaikki tarvittavat 4G laitteet ja asetukset valmiina, mutta nyt luin että 4G yhteys viivästyy. artikkelissa ei mainittu kuitenkaan syytä myöhästymiseen niin tietäisikö joku täällä todellisen syyn?
miksi 4G viivästyy?
3
474
Vastaukset
- rollaattori
sinulla muka kaikki tarvittavat laitteet valmiina. no mistä olet saanut sitten 4G yhteyttä tukevan modeemin?
- tulevaa supupolvea
kompuutteri kaikille lehdessä oli artikkeli jossa 4G yhteyttä sovellettiin pienelle alueelle Helsingin Eiran kaupungin osassa ja tulokset olivat kuulema positiiviset. modeemina käytettiin samsungin 4G turbostandart modeemia jolla yhteys nousi peräti 8 megaan asti.
- Dna ollos huoleton
tulevaa supupolvea kirjoitti:
kompuutteri kaikille lehdessä oli artikkeli jossa 4G yhteyttä sovellettiin pienelle alueelle Helsingin Eiran kaupungin osassa ja tulokset olivat kuulema positiiviset. modeemina käytettiin samsungin 4G turbostandart modeemia jolla yhteys nousi peräti 8 megaan asti.
jopas on saunalahti taas kohentanut kolesterooli arvojaan jos tarvitaan 4G että pääsee 8 megaan. DNA:lla on käytössä 10 megan yhteys pelkällä 3G taajuudella ja sitten kun DNA:lle tulee 4G niin yhteys nopeus nousee varmaan 100 megaan asti. itse olen onnellinen DNA:n asiakas ja toivon olevani sitä vielä monta vuotta sillä 4G ei tule DNA:lle ennen kuin kokomaan kattava 3G peitto on taattu ja vasta sitten alkaa 4G tukiasemien rakennus. elisa/saunalahti ovat kuulema laittaneet 4G yhteyden samaan linkkitorniin missä on 3G yhteys ja tällöin 3G yhteydestä varastoituu lähetystä myös 4G lähettimeen vaikka koko 4G ei vielä edes toimi. lisäksi kun käytetään eri linkkitorneja kuten DNA tekee niin saadaan myös 3G yhteys toimimaan jatkossa niillä alueilla joihin 4G yhteys tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2344565Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii752974- 472453
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451757- 781429
- 211391
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘831232PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137949- 69928
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86884