miksi 4G viivästyy?

wlan vapaus

minulla olisi jo kaikki tarvittavat 4G laitteet ja asetukset valmiina, mutta nyt luin että 4G yhteys viivästyy. artikkelissa ei mainittu kuitenkaan syytä myöhästymiseen niin tietäisikö joku täällä todellisen syyn?

3

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rollaattori

      sinulla muka kaikki tarvittavat laitteet valmiina. no mistä olet saanut sitten 4G yhteyttä tukevan modeemin?

      • tulevaa supupolvea

        kompuutteri kaikille lehdessä oli artikkeli jossa 4G yhteyttä sovellettiin pienelle alueelle Helsingin Eiran kaupungin osassa ja tulokset olivat kuulema positiiviset. modeemina käytettiin samsungin 4G turbostandart modeemia jolla yhteys nousi peräti 8 megaan asti.


      • Dna ollos huoleton
        tulevaa supupolvea kirjoitti:

        kompuutteri kaikille lehdessä oli artikkeli jossa 4G yhteyttä sovellettiin pienelle alueelle Helsingin Eiran kaupungin osassa ja tulokset olivat kuulema positiiviset. modeemina käytettiin samsungin 4G turbostandart modeemia jolla yhteys nousi peräti 8 megaan asti.

        jopas on saunalahti taas kohentanut kolesterooli arvojaan jos tarvitaan 4G että pääsee 8 megaan. DNA:lla on käytössä 10 megan yhteys pelkällä 3G taajuudella ja sitten kun DNA:lle tulee 4G niin yhteys nopeus nousee varmaan 100 megaan asti. itse olen onnellinen DNA:n asiakas ja toivon olevani sitä vielä monta vuotta sillä 4G ei tule DNA:lle ennen kuin kokomaan kattava 3G peitto on taattu ja vasta sitten alkaa 4G tukiasemien rakennus. elisa/saunalahti ovat kuulema laittaneet 4G yhteyden samaan linkkitorniin missä on 3G yhteys ja tällöin 3G yhteydestä varastoituu lähetystä myös 4G lähettimeen vaikka koko 4G ei vielä edes toimi. lisäksi kun käytetään eri linkkitorneja kuten DNA tekee niin saadaan myös 3G yhteys toimimaan jatkossa niillä alueilla joihin 4G yhteys tulee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      97
      4581
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3152
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2889
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      79
      1667
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1460
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1244
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      15
      997
    8. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      891
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      24
      881
    10. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      184
      874
    Aihe