Katsojien aliarvioiminen

Eilinen kooste oli kyllä raivostuttava.
Kilpailijat ja kilpailijoiden äänestynumerot lueteltiin, ennen mainoskatkoa ja sen jälkeen uudelleen...ja sitten vielä vähän uudelleen.

Tyhmiä kun ollaan ;(
7417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oli kyllä hupaisa lähetys. Mainoksia ja äänestysohjeita, välissä max. 8min itse ohjelmaa. Ihan vitsi koko "kooste".

Äänestä

Ajattelin jo, että jos ei muutosta tule tuohon, niin jää bb-kausi tänä vuonna lyhyeen minulta. Ei voi olla tylsempää katsottavaa kuin numeroiden luettelu. Sillä ei saada yhtään lisää äänestäjiä, vaan moni jättää jopa ärsyynnyttyään äänestämättä, minä esim.

Onneksi samaan aikaan tulee usein muutakin katsottavaa muilta kanavilta.

Äänestä
  • Oon samaa mieltä. BB-extra oli täysin turha ohjelma. Ehkäpä esim ensi viikolla muuttuu hieman, kun kaikki eivät ole äänestyksessä. Muutenkin ärsyttää kun puolentunnin ohjelmat katkeavat jatkuvasti mainostaukoihin. Uudet juontajat voisivat tuoda BB-ohjelmiin jotain uutta. Nyt olisi hyvä sauma, kun molemmat BB- juontajat uusia.Sunnuntain päälähetyskin menee pääosin siihen , että kerrataan viikon tapaahtumia ja äänestysohjeita uudestaan ja uudestaan. Olisi mielenkiintoisempaa jos pudonneita kilpailijoita haastateltaisiin enemmän.

    Äänestä

Mainokset voi välttää tekniikan avulla. Laita ohjelma tallentamaan ja katso sitä viiveellä, nyt voit ohittaa mainokset "pikakelauksella". Mainokset ärsyttävät täysipäistä katsojaa todella paljon. Tunnin lähetyksen aikana mainoksia tulee liki puolituntia.

Äänestä

Odottelin mielenkiinnolla tätä kautta, mutta eilisen koosteen jälkeen enpä taida jatkaa. Mainosten ja äänestää voit äänestää voit äänestää voit äänestäää voit.... jauhamisien jälkeen, ei tapahtumien seuraamiseen jää juurikaan ohjelma-aikaa.
Ohkohan tuottaja ihan ajan tasalla ihmisten katselumieltymyksistä ??
Ymmärrän, että suosittuun formaattiin kannattaa myydä mainoksia niin paljon, kuin mahdollista, mutta mitä ihmettä se äänestysohjeiden pakkotoistolla yritetään saavuttaa ?

Äänestä
  • On idea se, että ihmiset kyllästyy koosteisiin ja ostaa 24/7 palvelun. 24/7 ei tuu kyl mainoksen mainosta.

    Äänestä

Asiaan liittyvä kirjoitus.... http://www.tv-gallup.com blogissa ja keskustelupuolellakin samansuuntaisia havaintoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eilinen kooste kirjoitti:

Eilinen kooste oli kyllä raivostuttava.
Kilpailijat ja kilpailijoiden äänestynumerot lueteltiin, ennen mainoskatkoa ja sen jälkeen uudelleen...ja sitten vielä vähän uudelleen.

Tyhmiä kun ollaan ;(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu