Kukas löis vetoa laaatikollisesta porkkanoita, että pääministeri joutuu jättämään tehtäväsä luottamuspulan takia parissa viikossa. Eli valehtelun takia vaaliraha sotkussa.
Pikku veto
1*2 on potkut
4259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pistän kapan pottui paremmaksi.
En minä tiedä, oliko tämä Kiviniemi paras mahdollinen valinta. Onpahan edes perheasiat kunnossa, kun edeltäjällään ei tainneet olla. Suurempia asioita minä nyt kuitenkin ajattelen tässä - Kiviniemi ja maan hallitus on niin kaukana arkipäivästä. Noista lahjuksista minä sanon sen, että jokainen se oman etunsa ensiksi ajattelee, sitten vasta muiden edun. Se on ihan ihmisen luoma järjestys ja sellainen, että niin täytyy ollakin, turvata ensiksi oma, sitten vasta toisten.
Niin eihän se pääministerin palkka kummonen oo. Ja eihän se tuo puoluekkaa saa oikiaa puoluetukea, olikos se 30 miljoonaa. Ei kuule kyllä kyse on ahneudesta. Ei muusta.
ne on sittä ahneita. En mie kyllä misttää rahasta ruppeis ryvetettäväks. Kaipa multa puuttuu MattiNykäs-geeni.