Kumppanillani on useita fetissejä, jotka kohdistuvat erilaisiin vaatteisiin/varusteisiin. Mitä yleisemmästä varusteesta on kyse, sitä hankalampi minun on asian kanssa olla. Harvemmin katukuvassa näkyviin asioihin kohdistuvat fetissit eivät minua niin paljoa häiritse...
Onko teillä kokemusta seurustelusta niin, että toisella osapuolella on fetissi tai useampia, ja toisella ei? Joko niin, että olet itse fetisisti tai olet seurustellut/seurustelet sellaisen kanssa.
Millaisiin ajatuksiin ja tunteisiin ei-fetisistillä on oikeus toisen fetissipuolesta? Mitä tehdä, jos asian kanssa on vaikea olla vaikka yrittäisi olla ajattelematta sitä?
Onko teillä kokemusta seurustelusta niin, että toisella osapuolella on fetissi tai useampia, ja toisella ei? Joko niin, että olet itse fetisisti tai olet seurustellut/seurustelet sellaisen kanssa.
Millaisiin ajatuksiin ja tunteisiin ei-fetisistillä on oikeus toisen fetissipuolesta? Mitä tehdä, jos asian kanssa on vaikea olla vaikka yrittäisi olla ajattelematta sitä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Harrastamme kumppanini kanssa silloin tällin myös fetissiseksiä, eikä tämä mielestäni ole niin kamalaa. Lähinnä ehkä häiritsevät eri nettisivustot, joissa hän käy kurkkimassa kuvia ei foorumeilla. Kuvat eivät 90% tapauksissa ole edes seksuaalisia (=ei sukupuolielimiä eikä välttämättä edes paljasta pintaa) vaan pelkkiä vaatekappaleita ja varusteita - ja juuri tällainen nettikäyttäytyminen on vaikeinta minulle.
fetissit ova mukava mauste seksiin. fetissejäkin on aika laaja skaala joista elottomiin esineisiin kohdistuvat fetissit ovat yksiä äärimmäisimmistä, mutta muista että parisi ei voi itselleen mitään ja luultavasti saa paremmat kiksit fetissikuvista kuin pornosta, näin ainakin itse jalkafetissinä asian tunnen.
Kiitos asiallisesta viestistä! :) Pitää yrittää olla suhtautumatta asiaan liialla tunnelatauksella...
Kerro lisää itse fetissistä... Onks ne jalat/kengät, mikä vaikuttais olevan tosi yleistä... Vai jotku urheiluvaatteet, materiaali, kuten nahka tms.?
yksilön mukaan vaihtelevat sukat, kengät, sääret, itselleni jonkun toisen jalat niiden alla oleminen/niillee milloin mitäkin tekeminen symboloi alistumista ja siihen liittyviä asioita, itse en alistu muutakuin ihan special tapauksissa jolloin siitä saa irti todella paljon ja top persoonana siitä saa jotain jänniä kiksejä kun alistuu itseään ehkä pienemmälle ja söpömmälle pojalle... makunsa ja tapansa kullakin.
Oma fetissini on voimakkaat miehet. Sellaiset joista näkee päällepäin, että he ovat riskejä ja sellaiset joiden tiedän kuulemani perusteella olevan voimakkaita. Kehonrakentaja ei näytä houkuttelevalta, vaan sellainen joka on luonnostaan iso ja lihaksikas. Mukavasti pullistuva hauis kruunaa koko komeuden. Komeasti pullistelevia käsivarsia tuleekin pongailtua ympäristöstä. Luultavasti ainakin 99% miehistä ihailee voimakkaita lajikumppaneitaan. Siksi kai miehet ottavat tatamilla ilman häpeäntunnetta selkäänsä, koska se antaja on riskimpi kuin hän itse.
Meikeläisen voiman palvonta on mennyt vielä pitemmälle, Minä olen seisemännessä taivaassa, jos toinen mies antaisi minulle selkäsaunan. Vain yksi ehto on, hänen pitää pystyä hoitamaan homma rehellisessä kamppailussa. Kaikkein jalostunein muoto selkäsaunasta on paljaan persustan piiskaaminen notkealla vitalla.
Paras kuritusväline on tietenkin koivupiiska. Olisi huikaiseva kokemus, jos yli 185 senttinen mies, jolla olisi painoa vähintään 110 kiloa ja hän olisi pukeutunut hihattomaan T-paitaan, pitäisi minulle kuulustelua. Hänellä olisi kainalossaan valmiina notkea vitsa odottamasa tositoimien alkamista. Vitsan sirous korostaisi mukavasti käsivarren vahvuutta.
Joka tapauksessa mies, jolla on voimaa ja luonnetta niin paljon, että hän pystyy piiskaamaan tavallisen toimistonyhveron, on ihailun arvoinen.
Itselläni on fetissi karvattomiin ja itsevarmoihin lievästi dominoiviin miehiin kohdistuva, eli pidän miehistä joilla ei ole paljoa karvoja ja joka on tämä ohjaava osapuoli ja tietää mitä haluaa eikä epäröi mitä tekis :P