vkoa,etteikö aina jotain pa*kaa sataisi niskaan! Tää on ollu taas tosi kamalaa! Ensin kuulen suru uutisen läheisestä ihmisestä ja sitten omalla perheenjäsenellä todetaan vakava tauti!! Milloin oikeesti elämä vois vaan hymyillä??!
ei niin hyvää
en enää kestä...
2
529
Vastaukset
- 4rgrre
Kuuluu ihan vaan elämään. Jos et ole huomannut, hautaan me kaikki päädymme.
- miinus voitti
Joo, ei tuolla asenteella kyllä kauaa kestäkään.
Ne iloiset ja onnelliseksi tekevät asiat tapahtuu siinä sen "paskan" välissä ja ne sulta taitaa siis jäädä kokematta jos niistä saatavalla voimalla et koe selviytyväsi sen "paskan" yli.
Se olis se normaali tasapinotila: toivo kannattelee murheenkin yli.
Tuo sun asenteesi kuulostaa ainaisen murehtijan ja pessimistin asenteelta, jossa hyvät asiat ei paljoa paina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574940Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352597SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962139Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632033Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet201495Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051390