Osaisiko joku suositella mihin pk-seudulla kannattaisi viedä Insignia huoltoon ja jotakin pientä takuu korjaustakin pitäisi tehdä eli hakusessa olisi merkkihuolto, josta saisi sen leiman lisäksi myös auton kuntoon.
Olisi hyvä, jos asentaja ei olisi aivan ekaa kertaa ko. automallin kimpussa - tähänkin on törmätty, eikä siitä seuraa mitään hyvää.
Olisi hyvä, jos asentaja ei olisi aivan ekaa kertaa ko. automallin kimpussa - tähänkin on törmätty, eikä siitä seuraa mitään hyvää.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oli hyvä huolto, laittoivat siellä kuntoon mitä ei Metro-Autossa osanneet. Vaihdoin merkkiä, yleensä näissä tapauksissa alkaa asiakkaan jalat heilua ja maahan kun osuu niin onkin toisen merkin myymälässä. Kysyivät vielä osaanko käyttää kytkintä, sanoin tämän palstan että siellä on muitakin ketkä ei osaa käyttää kytkintä. Kyseessä silloin Astran kytkimen tyyppivika, Kuusamossa korjasivat suuntauksen, Savonlinnassa laittoivat, niin no oli vähän kaikenlaista. Mutta sileällä tiellä se auto oli ihan hyvä ajaa.
on joitan kokemuksia.
Eli Metro-Auto on kyllä sieltä huonommasta päästä, entisen länsiauton pikahuolto piste varistossa oli hyvä, mutta lopettivat harmikseni paikan ja parhaimmasta päästä oli silloinen pää huoltopiste, nyt ei ole tuosta Jumbon pisteestä kokemusta mutta kuulemma osa miehistä siirtyi sinne.
Pohjoishelsingin auto konala on kokemusta ja ei mitään moitittavaa, ainut että eivät tee huollon yhteydessä lisäkorjausta samalla kertaa ja pikkasen pitää patistella tekemään korjauksia jos vaikka tehän katsastus tarkastusta, eihän se huonoasia mutta kun pitää auto kiikuttaa taas uudelleen ja se jos jokin on nykyisin hankalaa ainakin töissä olevalle.
Espoon olarin pikahuolto toimii, mutta vaihtavat mielummin autoon koko umpion ennenkö tarkistavat katsastusmiehen väittämän valokuvio vian.
Mitä olette maksaneet 30tkm:n huollosta merkkiliikkeellä?