DNA-ongelmia!?

ärsyyntynyt

Ennen DNA:n mokkulayhteyteni oli hidas vain silloin tällöin illalla (klo 21-22). Nyt kesästä lähtien yhteys (pitäisi olla 1 Mb) on ollut lähes koko ajan reilusti alle 100 kb (aamupäivisin sentään nopeampaa). Tänäänkin maksiminopeus on ollut vain 30 kb. Onko muilla ollut tälläisiä ongelmia? Ongelma ei voi johtua sijainnista, sillä asun pääkaupunkiseudulla.

Toinen erikoinen juttu DNA:ssa on ollut laskujen eräpäivät. Kahden vuoden sopimusaikanani eräpäivä on vaihdellu 1.-20. päivä ja ne ovat hyppineet miten sattuu. Esimerkiksi kesäkuussa eräpäivä oli kuun 3. päivä, heinäkuun eräpäivä hyppäsi 15. päivään. Onko muilla ollut tälläistä? (Nyt maksan kaikkina kuukausina 1. päivä vanhalla viitenumerolla, sillä en jaksa hermoilla joka kuukausi, onko lasku hukkunut postissa vain ei.)

1

526

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ONGELMIA!!!!!!

      Ongelma on , että DNA ei kuulu meillä ollenkaan. No itse asiassa se ei ongelma! Suurempi ongelma on se, että DNA:n asiakaspolitiikka mahdollistaa sen, että DNA asiakkaat voivat käyttää toisten osoitteita!!! DNA laskun voi tilata jonkun toisen henkilön osoitteella, ja kyseisen kiinteistön omistaja ei pysty tekemään asialle yhtään mitään. DNA asiakaspalvelukaan ei tee asialle mitään, koska vain heidän asiakkaansa, joka on ilmoittanut kyseisen osoitteen voi muuttaa sen. Näppärää, eikö! Ts. vaikka DNA:lla olisi 100 % varma tieto siitä, että heidän asiakkaansa käyttää väärää osoitetta, he eivät tee asialle mitään!.
      No mitäkö tällaisesta toiminnasta voi seurata? Kiusan ja harmin lisäksi. Postia jaa saamatta, laskut menee perintään, laskujen maksut myöhastyy yms, yms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7195
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      60
      4869
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4741
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      3899
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3838
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      217
      3817
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      26
      3383
    8. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      41
      2847
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      51
      2751
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      39
      2317
    Aihe