Provera kokemuksia?

Minulle on määrätty em. valmistetta, en ole vielä syönyt. Olisiko kellään kokemuksia mahdollisista sivuoireista?
1921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käytin 3 kierrosta estrogeenigeelin vastapainoksi. Oli pakko lopettaa koska tuli niin paljon haittavaikutuksia. Pahimpana kovat ylävatsakivut ja hiustenlähtö. Jos vaan pystyt, niin yritä olla ilman. Mutta jos sulla on estrogeenikorvaus niin sit on pakko käyttää jotain keltahormonia. Tämä on yksi vaihtoehto niistä. Mutta ei sopinut mulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


millaisia? kirjoitti:

Minulle on määrätty em. valmistetta, en ole vielä syönyt. Olisiko kellään kokemuksia mahdollisista sivuoireista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu