Eikö nyt perkele ois jo aika ottaa kovat keinot käyttöön jotta saadaan nuo kaikenmaailman rattarit, riehujat, nuorisorikolliset ja muut ääliöt kuriin ja hoitoon?!
Ja taas Pyhäjärvellä tapahtuu
voi_perrrrrrrrrrrrrr
8725
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
on jäänyt kiinni kuitenkin kiitos vartijoille ja poliisille jotka vielä on siellä pyhäsalmella.
Toivottavasti myös vartijaa rangaistaan, mikäli on näpistyksen takia lähtenyt vaarantamaan liikennettä.
http://www.kp24.fi/uutiset/162862/Nelikko-karkuun-poliisia-Pyhäjärvellä
Olivatko paikallisia vai vierailevia yrittäjän alkuja?
ensin kiinni tuolta eduskunnasta.Mitä isommat edellä sitä pienemmät perässä.
Vai että ihan kovat keinot käyttöön? Jos täällä on rattareita, nuorisorikollisia, riehujia, ääliöitä, niin mitäs niille tekisit? Kuulut noihin edellämainittuihin kovine keinoinesi, mitä sinulle pitäisi tehdä? Kuriin ja hoitoon? No jätetään se viranomaisten tehtäväksi.
Näpistelyä vai hypistelyä? Eihän tuossa mainita että olis varastanut tai muuten yhtynyt rikolliseen tavaraan tai muulla laittomalla keinolla tai ilman vastiketta omaisuuden siirtämistä? . Kyllä minä olen seurannu kaupassa kun monet puristelee hypistelee leipiä ym. peukalon jälkiä löytyy tuotteesta kun tuotteesta. En ole tiennykään että tuostakin tulee taka-ajo. Mummo hypisteli pullapitkoa eilen x kaupan leipahyllyjen välissä. ostikin sitten munkkipussin. Muina miehinä ulos ja rollaattorilla alamäkeen! Olisiko pitäny vartijan hyökätä perrään?
Taitaa olla keskustelun aloittajalla vanne tiukalla.
vai niin, ootteko liittyneet rrr-kerhoon? ja ihan neutraalisesti?