Minun pitäisi kuljettaa 9 m lipputankoa pääkaupunkiseudulla parikymmentä kilometriä. osaako kukaan neuvoa mistä saisi vuokrattua riittävän pitkän trailerin. Ja onko tietoa hinnasta.
Vastaukset 5
- zzs23
Laita lipputanko auton alle ja sitten nostat ylös ja laitat narulla puskureihin tai vastaaviin kiinni edestä ja takaa. Sitten se punalippu taakse nuppiin kiinni ja eikun ajelemaan.
- lipputangon kuljetus
Minulla on 5 m pitkä auto. Siis 2m ylitystä eteen ja taakse. Mitähän poliisi sanoo, jos tavataan matkalla.
Tässäpä ohje jolla saa varmasti poliisit perään.
Ja LAKIhan sanoo, että pohjaa ei saa kuljettaa mitään muuta kuin ne mitä siellä on tehtaasta tulessaan ollut kiinni.- mahtuu,,.
KandyKing kirjoitti:
Tässäpä ohje jolla saa varmasti poliisit perään.
Ja LAKIhan sanoo, että pohjaa ei saa kuljettaa mitään muuta kuin ne mitä siellä on tehtaasta tulessaan ollut kiinni.HKL kuljettaa paikallislipun hinnalla.
- lipputanko9m
mahtuu,,. kirjoitti:
HKL kuljettaa paikallislipun hinnalla.
Kokemusta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861593
- 851362
- 1041058
- 48909
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..10800Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40783Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83656Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30631Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45577