Samaan aikaan kun korkeimmille virkamiehille annetaan ruhtinaallisia palkankorotuksia,mm kaupunginjohtajan palkkaa korotettiin 19 %, vanhuksilta rajoitetaan mehun juontia kaupungin ylläpitämissä laitoksissa.Mitä siitä seuraakaan kun nestettä ei anneta riittävästi.No paino putoaa ja näennäisesti terveimpiä ja hoikempia vanhuksista pitäisi tulla.
Ei Joensuun kaupunginjohtaja aivan palkkakuopassa ollut kuukausipalkat Kitee 7014e/kk,Lieksa 6741e/kk,Outokumpu 6516e/kk, Nurmes 6466e/kk.Mutta vanhuksien hoidosta voi tinkiä näiden kuninkaiden kuninkaan toimeentulon turvaamiseksi.Hyvät ihmiset,seuratkaa vanhuksien hoitamista Joensuun ylläpitämissä laitoksissa.
Ei Joensuun kaupunginjohtaja aivan palkkakuopassa ollut kuukausipalkat Kitee 7014e/kk,Lieksa 6741e/kk,Outokumpu 6516e/kk, Nurmes 6466e/kk.Mutta vanhuksien hoidosta voi tinkiä näiden kuninkaiden kuninkaan toimeentulon turvaamiseksi.Hyvät ihmiset,seuratkaa vanhuksien hoitamista Joensuun ylläpitämissä laitoksissa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
säännöstellään mehun juontia,ei tarvitse vaippoja vaihtaa ja se on vain turha meno erä kaupungille.
Nekin rahat parempaan käyttöön johtajien palkkoihin.
Nesteen rajoittaminen lyhentää hoitojakson pituutta
Tappaako Joensuu vanhuksensa pikkuhiljaa näännyttämällä.No säästyyhän rahat johtaville virkamiehille palkankorotuksiin
Joroisten mallin jatko jalostaja .
uuden kaupunginjohtajan rouva töitä luokanopettajana ns. kylkiäisenä kun vastaavia ammatinharjoittajia on työtttömänä joensuussa?
Jos ei vielä saanut, niin ASIOILLA ON TAPANA JÄRJESTYÄ.
Oletkos katkera työtön opettaja?
Kaupunginjohtajan muija samalle palkalle kuin kuintaliitoksista työttömäksi jääneet, pätkätyöläiselle 500 euroa kuussa.
Tällä 500 euron kuukausipalkalla muija ei monia leninkevä vuodessa osta.
Jospa rouva oli pätevin tai sopivin? Tai sitten työpaikka-arvonnassa vain kävi hyvä tuuri. Kaikkihan me olemme tasa-arvoisia, mutta että jotkut vaan on tasa-arvoisempia kuin toiset.
vaan töissä käyvä sairaanhoitaja. joten ei ole oma lehmä ojassa. tuli vaan mieleen, että yleensä nää tuppaa olemaan ns. hiljaisia sopimuksia.
kaupungissa mättää kaikki on virkamiesluokka jotka pärjää nuut eivät sitten pärjääkään pätkä ja ilmaispakkotyöllä.Ei ihme että ihmiset sairastuvat ja sairaillekkaan ei korvaansa lotkauteta terv.huollossa.No kohtahan ne lopettaa itsensä tai kuolevat kurjuuteensa.Yksityisille sitten menevät nuo paskiaiset vanhushuoltoon.