Muutos

brad_wurst

vahvistaa, ja pakottaa funtsimaan kuten tämä galleria/minä systeemi, tässä mennään pesrbookin suuntaan että heilahtaa, miksi se olisi siis huono asia, ymmärrän että joitain kismittää että enää ei näykkään muille kuinka hemmetin suosittuja he ovatkaan, so what!

5

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä tai huono, kopioi toisen mallia menestyksen toivossa.

      Toki se aiheuttaa automaattisesti muutoksia. Aukeaa uusia käyttömahdollisuuksia vanhojen keskustelun, chatin ja vonkailun rinnalle. Voipi muodostua alayhteisöjä, sellaisia oikeita sisäpiirejä, piirien sisään.

      Naamakirjassa mulla ei ole profiilia joten tämä ei kilpaile sen kanssa. Muuten voisi kilpailla koska en varmana avaisi sinne profiilia omalla nimelläni.

      • Naamari&

        ihan yhtä tyhmää avata jossain Facebookissa omalla nimellä? Niin mielenhäiriössä en tule ikinä olemaan että nettiin kirjoittelisin omalla nimelläni yksityisasioistani:DDDD


      • Naamari& kirjoitti:

        ihan yhtä tyhmää avata jossain Facebookissa omalla nimellä? Niin mielenhäiriössä en tule ikinä olemaan että nettiin kirjoittelisin omalla nimelläni yksityisasioistani:DDDD

        "Sitähän mä just sanoin..."


    • Putkivalo

      facebookin kanssa. Mutta melkein yks yhteen netlogin kanssa. Tuli joskus sitäkin kokeiltua kun joku ihku mies kutsui :) aikansa ne kesti kummatkin :))

      Vähän häiritsee näitä jotka haukkuvat kaikkia palveluja. Eiks voi mennää silleen, että itse miettii minkälaista tarvetta on, ja sitten ottaa sen palvelun käyttöön joka sopii parhaiten?

      Jos tekee mieli pitää yhteyttä livekamujen kanssa tai löytää kadonneita tuttuja, facebook ja tvitteri on oiva väline.
      Jos haluaa löytää ystäviä, netlog ja suo-galleria varmaan auttaa. Näistä voi varmaan löytää myös kumppania, jos niin haluaa, ilman sitä treffiruljanssipainetta mitä treffipalstat tuo.
      Jos kaipaa suhdetta löytyy pilvinpimein deittisaitteja.
      Seksiseuraa kaipaaville on omat sivustonsa.
      Jos vaan haluaa vaihtaa mielipiteitä, eikä mitään muuta, voi lähteä keskustelupalstalle.

      Jokaisella sivustolla on oma vahva puolensa.

    • Mä en jaksa siellä galleriassa käydä. En ole sitä harrastanut ennen enkä nyt. Tällainen kevyt keskustelu tuntemattomien kanssa riittää minulle.

      Facebookissa olen, muttei sielläkään tapahdu sellaista mikä niin kiinnostaisi. Muutama tuttu kaveri siellä kehuskelee ja valehtelee vaan jonnin joutavia. Enpä viitsi asioitani nimelläni ja kuvallani levitellä, voi mennä maine ja työpaikkakin samalla...heh heh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      32
      1256
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1075
    3. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      102
      873
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      35
      818
    5. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      41
      659
    6. Se riisuu suosimasi paatoksen, paljastaa egosi tyhjäksi

      Idän fisosofian vihaaja kirjoitti: "Muuten tämä idän-uskontojen mekaniikka hävitää ja hautaa tästä kaiken hyvän paatoks
      Hindulaisuus
      302
      636
    7. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      50
      626
    8. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      92
      623
    9. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      605
    10. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      39
      581
    Aihe