vahvistaa, ja pakottaa funtsimaan kuten tämä galleria/minä systeemi, tässä mennään pesrbookin suuntaan että heilahtaa, miksi se olisi siis huono asia, ymmärrän että joitain kismittää että enää ei näykkään muille kuinka hemmetin suosittuja he ovatkaan, so what!
Muutos
brad_wurst
5258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hyvä tai huono, kopioi toisen mallia menestyksen toivossa.
Toki se aiheuttaa automaattisesti muutoksia. Aukeaa uusia käyttömahdollisuuksia vanhojen keskustelun, chatin ja vonkailun rinnalle. Voipi muodostua alayhteisöjä, sellaisia oikeita sisäpiirejä, piirien sisään.
Naamakirjassa mulla ei ole profiilia joten tämä ei kilpaile sen kanssa. Muuten voisi kilpailla koska en varmana avaisi sinne profiilia omalla nimelläni.
ihan yhtä tyhmää avata jossain Facebookissa omalla nimellä? Niin mielenhäiriössä en tule ikinä olemaan että nettiin kirjoittelisin omalla nimelläni yksityisasioistani:DDDD
"Sitähän mä just sanoin..."
facebookin kanssa. Mutta melkein yks yhteen netlogin kanssa. Tuli joskus sitäkin kokeiltua kun joku ihku mies kutsui :) aikansa ne kesti kummatkin :))
Vähän häiritsee näitä jotka haukkuvat kaikkia palveluja. Eiks voi mennää silleen, että itse miettii minkälaista tarvetta on, ja sitten ottaa sen palvelun käyttöön joka sopii parhaiten?
Jos tekee mieli pitää yhteyttä livekamujen kanssa tai löytää kadonneita tuttuja, facebook ja tvitteri on oiva väline.
Jos haluaa löytää ystäviä, netlog ja suo-galleria varmaan auttaa. Näistä voi varmaan löytää myös kumppania, jos niin haluaa, ilman sitä treffiruljanssipainetta mitä treffipalstat tuo.
Jos kaipaa suhdetta löytyy pilvinpimein deittisaitteja.
Seksiseuraa kaipaaville on omat sivustonsa.
Jos vaan haluaa vaihtaa mielipiteitä, eikä mitään muuta, voi lähteä keskustelupalstalle.
Jokaisella sivustolla on oma vahva puolensa.
Mä en jaksa siellä galleriassa käydä. En ole sitä harrastanut ennen enkä nyt. Tällainen kevyt keskustelu tuntemattomien kanssa riittää minulle.
Facebookissa olen, muttei sielläkään tapahdu sellaista mikä niin kiinnostaisi. Muutama tuttu kaveri siellä kehuskelee ja valehtelee vaan jonnin joutavia. Enpä viitsi asioitani nimelläni ja kuvallani levitellä, voi mennä maine ja työpaikkakin samalla...heh heh