MB C200 Kompressor

farkku vm.2001

Kävin koeajamassa ja sen perusteella vaikutti hyvältä. Mittarissa n.160 tuhatta ja auto on käsitykseni mukaan virheetön ja syynäsin sen kyllä oikein kunnolla myös hallissa jossa pääsi myös pohjan näkemään.

Yksityinen myyjä joka on tuttavani (naapuri) myy, on sillä ajanut viitisen vuotta ja on toinen omistaja. Auto on ns.suomi-auto. Pitää sitä minulle varattuna viikon ennen kuin laittaa sen nettiautoon myyntiin jos en sitä osta. Hintana pitää 11500e. Kattelin nettiautosta, että hinta mahtuu siihen haarukkaan mitä näistä pyydetään.

Minkälainen auto on käytössä? Onko huollot kuinka hintavia? Paljon tuo kaksilitrainen kuluttaa?

Olisi mukavaa kuulla tämänlaisella autolla ajavien ihmisten käyttökokemuksia mielellään ennen perjantaita johon mennessä lupasin päättää ostanko vaiko en.

7

6756

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Utelias eemeli

      Otsikoissa utelua!!!

    • mbe320cdi

      Oikea hinta on n 7500-8000e korkeintaan

    • Farkku vm.2001

      Ehkä sitten maksoin ylihintaa mutta maksoin siitä sitten tinkaamisen jälkeen 10500e. Olen nyt sillä yli viikon ajellut enkä vieläkään ole mitään vikaa havainnut ostoksessani. Sitä myös uskoo mielellään, että hyvä ystävä ja naapuri ei huonoa autoa myy. Auto kulkee kuin enkeli ja kiihtyy kuin paholainen. Kulutus on ehkä ainoa asia mikä hieman harmittaa kun se on vaihtelevalla ajolla n.9l/100km.

      Täältä en saanut oikeastaan mitään näkemyksiä ostoaikeelleni mutta kun selasin muuataman tunnin mersufoorumin sivuja niin sieltä sain tietoa joka edesasuttoi ostopäätöstäni.

      • hieman tietoa

        Olen mersufoorumin jäsen. Kannattaa liittyä. Täällä ei kannata kysyä mersuista yhtään mitään.

        Olet hyvän auton ostanut vaikka ei olekkaan kiisseli. Onko se W202 vai W203? Farkuissa vm.2001 oli muistaakseni viimeinen W202.


      • jeppeniilonpoika
        hieman tietoa kirjoitti:

        Olen mersufoorumin jäsen. Kannattaa liittyä. Täällä ei kannata kysyä mersuista yhtään mitään.

        Olet hyvän auton ostanut vaikka ei olekkaan kiisseli. Onko se W202 vai W203? Farkuissa vm.2001 oli muistaakseni viimeinen W202.

        Suoli24 on todellakin vihonviimeinen foorumi yrittäkkään kysyä mitään asiallista ja toivoa saavansa siihen asiapitoisia vastauksia. Tämä on kaikkien foorumeiden mätäpaise koko paikka, missä provoajat, kateelliset ja kakarat mellastavat.

        Mersufoorumille vaan, jos oikeaa tietoa haluat.

        PS.10,5 te asiallisenkuntoisesta noin vähän ajetusta 2001-mallisesta farkkumersusta on ihan kohdallaan oleva hinta. Ei niitä hyviä yksilöitä millään seitsemällä tonnilla saa, höpöti höpöti.

        Ja onnea autosta, se on mukava pirssi!


    • Anonyymi

      Ei oo 2 litranen, 1.8. Kusetusta on kyllä

    • Anonyymi

      Onneton mopedi on kait jo romutettu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      86
      1484
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1365
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      34
      1148
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      27
      1065
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      117
      913
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      898
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      18
      846
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      797
    9. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      76
      695
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      40
      687
    Aihe