Mikäli olet taistellut sieni-infektiota vastaan ja Sinulla on helppoja reseptejä väsyneelle kohtalotoverillesi, kerro niistä tässä.
Toivoisin etenkin ruokareseptejä, mutta muutkin reseptit kelpaavat.
Mikä voisi olla päivän, viikon tai koko kuukauden helppo menu, kunnes koko paskiaisesta (sieni-infektiosta) on päästy eroon?
Kurkotan kohti tähtiä, vaikka katajaan taidankin kapsahtaa...
Kiitos kumminkin :)
HELPPOJA RESEPTEJÄ sieni-infektiota nujertavalle
4
307
Vastaukset
Arvasin, ettei tähän tule kovin helposti vastauksia.
Huonolla omallatunnolla olen syönyt tänään kaksi jälkiuunileivän palaa, joista on kaksi leipäpalaa liikaa. Juokseva margariini, kinkku ja goudajuusto olivat ok, mutta paprika ehkä ei, eikä vedellä laimennettu tuoremehukaan. Kahvia lipitän liikaa.
Justiinsa. No nyt sieni on vähän aikaa tyytyväinen, kunnes on aika ruokkia sitä uudestaan. Päänsärystä sen huomaa. Jos on liian kauan syömättä, päätä alkaa kolottaa. Jos ruokkii taas sientä liikaa, seurauksena on julmetunmoinen päänsärky.
Kävin viime viikolla eläinkaupassa, jossa oli söpöjä elikoita. Vaan mitä suotta niitä katselemaan, kun poskionteloissa on ikioma kammotus, joka nauttii samoja ruokia ja juomia kuin emäntänsäkin.Pistän tähän pari linkkiä, mutta ikävä kyllä nää ei ole suomeksi, ja suomeksi ei taida olla mitään... Jotain vinkkejä voi näistäkin saada, jos jaksaa pakertaa tekstin kanssa:
http://www.candida-cure-recipes.com/treatments-for-candida-albicans.html
http://www.candida-cure-recipes.com/antifungal-herbs.html
http://mercola.fileburst.com/PDF/cookbook/Healthy-Recipes-web.pdf
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2004/04/07/sinus-infections-part-two.aspx
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/08/27/warning--fructose-feeds-cancer-cells.aspx- Uudisraivaaja
netistä karppaajat tai karpit. Karppaajien keittokirja löytyy myös kirjakaupasta. Tätä ruokavaliota noudatettaessa olo paranee. Suosittelen sitä kaikille tällä palstalla.
Oma keuhkolääkäri sanoi joskus että yksi peruna, kilo kasviksia, litra piimää ja 30 km liikuntaa päivässä. Hehhehee. Kokeilin ja henki meinas lähteä. Karppaajien ohjeita kun noudattaa ja välttää hiivoilla kohotettuja viljatuotteita, valkoista viljaa ja sokeria, ja myös luumuja, niin helpottaa.
Itse käytin Mivi total-valmistetta luontaistuotekaupasta vuoden ajan, kun amalgaamit saneerattiin. Piparjuuri tappaa hiivoja mm. Voi raastaa hapattamalla valmistetun ruisleivän päälle tai Ryvita näkkileivän päälle mm.Olen käynytkin joskus karppaajien nettisivuilla. Täytyypä käydä uudestaan ja laittaa sivut kirjanmerkkeihin.
Kiitti vinkistä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t503337- 151730
- 351664
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171651Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251392Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401312- 611289
Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901085Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221023- 128974