Parturissa

Kävin parturissa. Aivan ihanaa. Pitkästä aikaa joku koskettaa. En saa siitä mitään seksuaalista tyydytysta -niille jotka sitä heti ovat täällä jauhamassa. Siis aivan ihanaa hermot lepää ja henki rauhoittuu. Toisen sormet menevät hiuksissa määrätietoisesti ja tuntuvat lämpimältä.
11343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ihanaa, ihanaa. Ymmärrän, ymmärrän.
Minä elämässäni olen koken paljon, usein ja monilla tavoin saman. Se voi olla kampaaja, hieroja sekä lisäksi nykyään on mitävain 'anna itsellesi hyvä olo' -mahdollisuuksia. (Myös korostan lukijoille, tämä ei liity mitenkään seksiin; ehkäpä just niin se onkin autuaallisempaa, se on todellista, aitoa kosketusta, sanan varsinaisessa merkityksessä.)

Tiätsä nuorena ja myös onnettomana ihmisen/ihmisten puutteen takia minä koin hammaslääkärissä käynnit samoin. Tämä ei ole vitsi, vaan aivan totta! Minä silloin jo tiedostin saman, kun mitä kuvaat aloituksessasi, että kosketus tärkeetä siinä tilanteessa. Tuolloin eivät hampulääkärit vielä käyttäneet hansikkaita (ei ollut vielä hiviajastakaan tietoa) ja tuntui ihanalt aja nautinnolliselta varsinkin se, kun hänen kämmenselkänsä ja peukunvierustansa ym. paineli/siveli poskiani. Nautin siitä enkä mitenkään kärsinyt suuni sisälläkään tehdystä räpellyksestä. Olen erikoinen, etten koskaan mitenkään ole pelännyt hampulääkäria; minulle ei mitenkään ole inhottavaa eikä kivuliasta hampaiden paikkaaminen yms. suussani. Ehkä syynä on aina ollut se, että on ihanaa, kun mua todella kosketellaan. Tää voi vaikuttaa hassulta, mutta tosi on, siinäkin tilanteessa ok olla. Tietysti pään hieronta kampaajalla todella upeeta.

Äänestä

itse olen jo vuosia leikannut itse hiukseni, en vain kestä istua siinä peilin edessä katsoen omaa naamaani. mutta ihan jees tuntemuksia varmaan jos on itsetunto kunnossa.

Äänestä
  • itse luen seiskaa sillä aikaa. tosin vain näön vuoksi, koska olen uppoutunut aivan hienon tunteen kokemiseen.

    Äänestä

  • Mukavaltahan se tuntuu kun hiuksia leikataan parturissa
    Ei juuri muuten saakaan kosketuksia osakseen.
    En muuten minäkään itseäni halua katsella siitä peilistä, silmät onkin kiinni suurimman osan ajasta

    Äänestä

Kokeile seuraavaksi käydä hierojalla! :) siinä vasta rentoutuukin

Äänestä

Minä tykkään kans. Et usko, mutta se yks parturin tyttö on kyllä tosi kiva. Hän asui ainakin vielä kesällä tässä samalla kadulla ja usein moikkas mulle aika kaukaakin. Jotkut vaan on niin reippaita ja rohkeita, että tervehtivät vaikka vain muutamaan otteeseen on juteltu.

Äänestä

Siksi minä maksan aina myös hiustenpesusta jotta kosketusta saa hieman enemmän... Maksaahan se mutta on hinnan arvoista.

Äänestä

Mua oikeesti surettaa teidän puolesta. :( Parturi on ainut missä saatte ihmiskosketusta. Voih. Tämä ei siis ollut mitään vittuilua, itseänikin pelottaa että olen menossa samaan suuntaan. Tuntuu että koko ajan ihmiskontaktit vähenee ja vähenee. Pelottaa.

Äänestä
  • Toivottavasti sulla on muutakin kosketusta aina. Mun parturissa pää pestäänkin samaan hintaan ja se tuntuu hyvältä. Ihminen tarvitsee kosketusta. Luin jostakin, että 10 min. päivässä. Jos kärsii vajeesta, voi käydä kuten minulle, eli pälli ei enää kestä vaan se alkaa ahdistua. Onneksi on kuitenkin ahdistusta ja tarvitsevuutta vähentäviä lääkkeitä. Tällä viikolla menen psykoterapiaan, diakonille ja perjantaina lääkäriin. Ehkä olen huomionhakuinen, ainakin todella yksin. Mutta onneksi on paljon hyviä lääkkeitä!

    Äänestä

Lopetin parturissa käymisen siihen, kun eräs itse ihan päinhelvettiä oleva lihava kampaaja alkoi haukkumaan hiustyyliäni. Halvempaa ja mukavempaa on ollut koneella vetää siili.

Äänestä
  • Mitä ihmettä? Tuollaisesta täytyy tehdä valitus!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruuhkaletti kirjoitti:

Kävin parturissa. Aivan ihanaa. Pitkästä aikaa joku koskettaa. En saa siitä mitään seksuaalista tyydytysta -niille jotka sitä heti ovat täällä jauhamassa. Siis aivan ihanaa hermot lepää ja henki rauhoittuu. Toisen sormet menevät hiuksissa määrätietoisesti ja tuntuvat lämpimältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu