Mäyräkoiraliiton sivuilla sanotaan ,että jäljestysvalion arvoon tarvitaan yksi avoimenluokan 1:s tulos tai kaksi kakkostulosta. Kennelliitonsivuilla taas ,että metsästyskoirilla pitää olla kolme voittajaluokan ykköstulosta. Mitenkähän tämä asia siis mahtaa olla?
Jälkivalio
4
722
Vastaukset
- jälki
MUOTOVALION arvoon vaaditaan yksi AVO1 tai kaksi AVO2 tulosta. Jälkivalion arvoon vaaditaan nuo mitkä olet löytänyt kennelliitolta.
- konna2
Ei tuolla kyllä puhuta mistään muotovalioista mitään... http://www.mayrakoiraliitto.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=41:metsaestyskoirien-jaeljestaemiskoe-mejae&catid=11:perus-harrastukset&Itemid=217
- esitetty...
konna2 kirjoitti:
Ei tuolla kyllä puhuta mistään muotovalioista mitään... http://www.mayrakoiraliitto.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=41:metsaestyskoirien-jaeljestaemiskoe-mejae&catid=11:perus-harrastukset&Itemid=217
Näyttää tosiaan olevan epäselvästi kirjoitettu. Tosin muutamaa riviä alempana kerrotaan, että lajissa voi saavuttaa myös JVA arvon SKL:n sääntöjen mukaisesti.
Anyway - nuo AVO -luokan tulokset siis ovat koemeriittejä joita vaaditaan muotovalionarvoon sertien lisäksi. Ja niitä koemeriittejähän hän voi mäyräkoira saada monesta muustakin koemuodosta. - konna2
esitetty... kirjoitti:
Näyttää tosiaan olevan epäselvästi kirjoitettu. Tosin muutamaa riviä alempana kerrotaan, että lajissa voi saavuttaa myös JVA arvon SKL:n sääntöjen mukaisesti.
Anyway - nuo AVO -luokan tulokset siis ovat koemeriittejä joita vaaditaan muotovalionarvoon sertien lisäksi. Ja niitä koemeriittejähän hän voi mäyräkoira saada monesta muustakin koemuodosta.Ok, tämä selvä. Ei muuta kuin kokeisiin sitten vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979