Kristittyjä ........................ 2271.3 miljoonaa
Tämä sisältää Room.kirkon
Musliimit .......................... 1449.6 -,,-
Hinduja ............................ 913.4 -,,-
Uskonnottomia .................... 773.9 -,,-
Kiinalaisperäisiä uskomusten kan. 388.6 -,,-
Budhalaisia ......................... 387.8 -,,-
Kansan uskont,kannat. ............ 266.2 -,,-
Ateisteja ............................ 148.3 -,,-
Uusien uskontojen kannattajia.... 106.1 -,,-
Sikhejä .............................. 23.9 -,,-
Juutalaisia ............................ 15.0 -,,-
Muita .................................. 83.6 -,,-
Maailman koko väestö on n. ........6828 Miljoonaa
lähde. Intternatoinaal Bulletin of Missionary
Tämä sisältää Room.kirkon
Musliimit .......................... 1449.6 -,,-
Hinduja ............................ 913.4 -,,-
Uskonnottomia .................... 773.9 -,,-
Kiinalaisperäisiä uskomusten kan. 388.6 -,,-
Budhalaisia ......................... 387.8 -,,-
Kansan uskont,kannat. ............ 266.2 -,,-
Ateisteja ............................ 148.3 -,,-
Uusien uskontojen kannattajia.... 106.1 -,,-
Sikhejä .............................. 23.9 -,,-
Juutalaisia ............................ 15.0 -,,-
Muita .................................. 83.6 -,,-
Maailman koko väestö on n. ........6828 Miljoonaa
lähde. Intternatoinaal Bulletin of Missionary
Vastaukset 30
Vanhimmat
Vielä tänä vuonna 7 Miljardia täyttyy.
Luultavaasti teuta31.8.2010 12:47
Vielä tänä vuonna 7 Miljardia täyttyy.
Luultavasti (todetusti) meitä ihmisiä on 5 miljardia liikaa maapallolla? Vaan lestadiolaiset täyttävät käskyä lisääntyä ja täyttää maa! Eikö tämä maapallo ole jo aikoja sitten liikatäyttynyt? Tällainen kiinailmiö johtaa vain ihmiskunnan totaaliseen tuhoon, luonto pitää puolensa ja perii viimekädessä voiton homo sapiensista!
Se viherkalastaja vanajanselän seutuvilta , hän oli myös sitä mieltä , että maailmassa voisi olla 2 miljardia
ihmistä , no mihin ne loput laitetaan ?? jos niitä aletaan tappaa , niistä saa saman kiun ihmisetä ,, Liian
hullua Eiköpä Jumala ole sen myös aluksi jo huntsinu , että tämä maailma loppuu kun ei voi olla pystyssä .
Siellä ne kaikki viisaimmat päät nytkin on , täällä maailmassa on kaikki sellasta sössöö vaan , sano Sinisalo
Ja kertoi että hän luki lehrsetä et kaikki on tullut kalasta ,, no ilmankos se linkolakin kalastaa ...
on lestadiolaisia,siis ainoita oikeita uskovaisia, jotka ainoastaan pääsevät taivaaseen?
Tai vaikka kappalemääränä, kiitos.
tuohon taivaaseen pääsevien määrään vastauksen, mutta sanoo ettei lahkot peri taivasten valtakuntaa.
Gal 5:19-21:"Mutta lihan teot ovat ilmeiset, ja ne ovat: haureus, saastaisuus, irstaus, epäjumalanpalvelus, noituus, vihamielisyys, riita, kateellisuus, vihat, juonet, eriseurat, lahkot, kateus, juomingit, mässäykset ja muut senkaltaiset, joista teille edeltäpäin sanon, niinkuin jo ennenkin olen sanonut, että ne, jotka semmoista harjoittavat, eivät peri Jumalan valtakuntaa."
Joten kannattaa selvittää mitä Raamattu tarkoittaa sanalla lahko.
Raamattu antaa?
Täytyy tässä tahkota rahaa, ei nyt ehdi tutkailla isoa kirjaa.
Lainkirjoittajat, ja Farisealaiset.Sadukkekset,eipä juuri muita,
He ovat lahko. He eivät kokoa yhdessä Kristuksen kanssa.
Mutta Paavali luettelee paljon muitakin syntejä, joiden harjoittajat eivät peri Jumalan valtakuntaa.
haureus
saastaisuus
irstaus
epäjumalanpalvelus
noituus
vihmielisyys
riita
Ja paljon muuta, - sellasiakin joissa mekin tulemme joka päivä viallisiksi. Vaikkapa esimerkiksi kateus, ei ihminen voi hallita tunnemaailmaansa, tunteet tulevat ja menevät, lupaamme kysymättä.
Mistä siis on kysymys? Paavali luettelee tuossa syntejä, joista kaikista emme kukaan ole vapaita. Elllemme huoraa ja varasta, taikka ole irstaita ja elä juomingeissa, niin lkadehdimme kuitenkin, emme rakasta vihollisiamme yhtä paljon kuin itseämme, vaikka laki vaatii. Erästä rakastettua saarnaajaamme lainaten:"... olemme kymmenestä kynnestä kiinni ..." Ihminen joka sanoo ettei hän ole tehnyt syntiä, on valehtelija eikä totuus ole hänessä, niin kuin Raamattu sanoo.
Olen tentagrammillekin useampa kertoja sanonut, että hyvää ihmistä ei ole. Muu apu täytyy tulla. Eikä meistä itsestämme ole itsemme auttajiksi iankaikkisuus asioissa. Kukaan ei pelastu tekojensa kautta eikä tekemättömyytensä kautta. Silti miljoonat ihmiset teutagrammin tavoin viettelevät itsensä ja lopulta joutuvat "hyvyytensä" kanssa katumattomina kadotukseen ILMAN KRISTUSTA.
Jeesus on tie, toista tietä EI OLE. Ainoastaan Jeesuksen vanhurskaudella puetut, Jeesuksen verellä synneistään puhtaiksi pestyt pääsevät taivaaseen. Aamen hallelujaa, kiitos Jeesus!!!
Ei yksikään synti ( paitasi pilkkaa Pyhäähenkeäkohti) ole katuvaiselle anteeksiantamaton,
Siis katuva nöyrtyva ihminen saa kaikki synnit anteeksi , tämän ei pitäsi olla liian vaikeaa
sen tajuaa telekrammix ,sinä ,ja minä, ja moni muu hentun liisa, juortanon paavo , matti
N.13'500 epävirallisesti
Sitten VL.on n.120'000 ,Vielä epävirallisemmin .
sitten Pikku esikoiset (R-S) on n. 7000 epävirallisesti
Pienemmät ryhmät ? muut maat Arvioltaan = 190-200'000 yht.
Ainakin AHNEUS ,on synti joka on katottavainen . Oliko tämä käsekyissä ?
Oli , Koska tämä on epäjumalan palvelusta , sen rankaistus tulee siitä missä
mainitaan epäjumalan palvelus , eli 1. käskyn selitys .
Sulle on tullut ahneus, ja se on epäjumalan palvelus
Uskonnottomat pois jää 6 miljardia tekee noin 3 promillee LLL:n porukoista vaikka lasketaan
kaikki Vl :t sun muut n. 29 porukkaa
0,000000,1 miljoonaa ja Jeesuksen pelastettu päälle! Taivaassa vapaita sijoja ei enää ole, kaikki on täytetty. Menköhän tuo lasku noista nollista oikein?
taivaassa on virelä paikkoja, koska maailmanloppu ei tullut tänäänkään.
niin kauan on paikkoja , mutta niin pajon niitäkin jotka ei pääse , on sanottu
että kolmasosa mailmanväestä kuolee ennen sitä , atomi/ydin sotaan.
Sinä sait tuolla 5,3 kpl Es/Llestoja meitä kuitenkin n. 13'500.
Mutta ei me ketään estetä toteamme vain että Taivaaseen pääsee
edelleenkin Jumalan /Jeesuksen sanalla ja Tuomiolla , ei me todella
ketään sinne oteta , mutta kaikki ovat kutsun saaneet kyllä sen
pitää riittää ... olen aikaisemminkin sanonut jokaisessa uskossa ja
liikkeessä on varmasti joku joka kelpaa Jumalalle , minäkin rassukka koetan
Google-mainokset
Näkijä Heikki Hammarberg
Häkellyttäviä ja vahvoja näkyjä, vuosien kokemuksella. Ota yhteyttä!
?????
se menee,kuten savon ukko laskeskelee.
Aika pieni osa väestöstä kurvaa taivaaseen..."vain me"...
Kiinalaisillakaan ei mitään mahdollisuutta,kun ei niitä seuroja siellä paljon pidellä.
000000.1 = 5,3
00000.1.= 53
0000. 1..= 530.
000. 2...= 11060. no täällä rupee oleen sitä luokkaa , että S ukko voi rauhoittuu .
ota minun juttujani aina tosissasi. Tuolle itsekkäälle kaikki tietävälle ja tuomitsevalle, Jeesuksen pelastetulle minä puukkoja heittelen. Sinä olet kunnon kristitty, jota minä taas en mielestäni ole. Mutta sen vain täytynee sanoa, että Jumala se minullakin on, ja kuunteleva, anteeksi antava, sekä suojelevakinkaiken lisäksi.
Siis Rukoilemalla me muutkin , saamme itsemme Jumalan lähelle ,
ja Jumalan Rakkauteen ja mahdollisesti Aabrahamin helmaan .
Samaa valhetta ja Jumalan pilkkaa kaikki, mitä tuot viikosta toiseen luettavaksemme.
Sinusta ei ole kenenkään suojelijaksi, rukoile parannuksen armoa, että pääsisit taivaaseen.
Me olemme lukeneet, mitä savon ukko rukoilee. Sellaiset rukoukset eivät tule oikeaan tarpeeseen pelastuksen kannalta.
Hänen OIKEA rukouksensa kuuluu seuraavasti: Paljasta Jumala minulle sanasi kautta kadottava epauskoni ja hirvittävät syntini. Johdata minut katumukseen ja parannukseen, armoalttarin ääreen Jeesuksen veren puhdistettavaksi.
Olen kuullut siltä terveisiä , että joka päivä tulee n. 10'000 uutta kristittyä . Vaikka ilman seuroja
Eikö Jumalan tahto ollut että Käännytään ja tehdään parannus.
tulee, mutta kun ovat vääräuskoisia.
"Vain me"-opin mukaan. Toki joukossa on jokunen lestadiolainenkin,
mutta koko maapallon väestöstä kuitenkin häviävän pieni osa.
Niitä kaikkia muita odottaa ikuinen tulimeri?
kertoi, että siitä jokapäiväisestä 10,000 kristitystä ei ole yhtään lestaadiolaista, siksi he eivät peri kommunistia, sen paremmin kuin taivasten valtakuntaa.
Mitä tämä jatkuvasti toitotettu pelastuksesta, mitä se oikeastaan on? Onko se vain sitä, että pitää haksahtaa lestaadiolaiseksi, siten pelastuu tämänkin palstan uskovaisilta puukonheittäjiltä.
Mene hevosines sellaisille sivuille, joissa puhutaan sinua kiinnostavista asioista. Mix täällä tarvii notkua kun asia ei kiinnosta?
Koskaan ,. Kun laitetaan UR. saarnaamaan , ja NM. jeesus pelastaa pitämään Rukoukset.- .
... ja hänen rukouksistaan, joita hän on tähän mennessä täällä pitänyt. Miehen oppi on perkeleestä, hän pilkkaa Kristusta, Jumalan ihmisiä ja pelastavaa evankeliumia.
Taasko sinä alat sekoilemaan? Anna R.....sen pitää saarnansa ihan rauhassa, älä sinä ala sekoilemaan näihin asioihin ja sekoittamaan muita ihmisiä.
Ellei sinulla ole mitään asiaa, niin älä kirjoittele tänne ollenkaan.