Missä on Robert Lappalainen?!

DTM-kisoja Suomessa järjestänyt autourheilumies. Villit huhut väittävät hänen olleen erään formulakuskin venekyydissä eikä Lappalaisesta ole sen jälkeen mitään kuulunut?!
2511638
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

muistamattoman kännikalan kyydissä niin on taivaassa tällähetkellä.

Äänestä
  • aika yllätys jos kyseessä on hän. Sinänsä ei tietty yllättävää, vauhtimiehiä hänkin.

    Äänestä

  • Kyllä minäkin olen kuullut , että olisi ollut Lappalainen joka kuoli siinä vene turmassa, Ihmettelen ,että ei seiska ole mitään kirjoitellut vaikka olivat kuvaamassa hautajaisia.

    Äänestä

Robert Lappalainen on syntynyt vuonna 1949. Tämä turmassa kuollut oli muistaakseni suunnilleen samaa ikäluokkaa Järvilehdon kanssa. Tai ei ainakaan yli 60-vuotias niinkuin Lappalainen.

Äänestä
  • Tarkoitus oli suojella kummankin onnettomuuden uhrin perhettä.

    Äänestä

Robert löytyy karting centeristä. Oli ainakin siellä Maanantaina.

Äänestä
  • Ai ovat saaneet jo vahanuken valmiiksi siis. Sunnuntaina en vielä nähnyt sitä siellä.

    Äänestä

  • Jolperi_ kirjoitti:

    Ai ovat saaneet jo vahanuken valmiiksi siis. Sunnuntaina en vielä nähnyt sitä siellä.

    on se kuollut?

    Äänestä

  • s vene kirjoitti:

    on se kuollut?

    voi teitä. Minäpä tiedän.

    Äänestä

Onko Roberttia näkynyt?

Äänestä

Uutisia ei hänestä ole ollut vuosiin, outoa.

Äänestä

Lappalainen on hommansa tehnyt ja sillä sipuli. Veistelkööt vaan heinäseipäitä. Voso jättkä kaikin puolin. Oikea nimi on Esa Lappalainen sanoi aikoinaan kun halusi olla fiksu muka heh! "Hei pojat alkaa sanoko mua Esaksi saokaa Robertiksi".
Oli rakennusjätkäksi opiskelemassa Kemin ammattikoulussa ja meni ikkunatehtaaseen töihin. Ja lähti Ruotsiin aikoinaan.

Äänestä
  • Mitähän itse olet elämässäsi saanut aikaan, kun on vara toisia mollata???

    Äänestä

  • Samas mieltä , kateellisia nämä suomalaiset , kun ei saa mitään itse aikaan!!!!!

    Äänestä

Äsken tuli MTV Max ohjelma aika tuore Robert Lappalaisesta eli elossa mutta jo 66 v
Edvard

Äänestä
  • Oliko tukiaisesta mitään, entäpä veijo kermaperse lallista.

    Äänestä

Onko jollain tietoa mistä tuon ohjelman voi katsoa jälkikäteen? Katsomosta en löydä. Tuo ohjelma on nimellä eteenpäin ropert lappalainen.

Äänestä

Mitä ihmeen DTM kisoja??? Tietääkseni DTM on homoravintola hesassa!! Miksi kaivaa tänne jotain homoravintolan kisoja kun saattaa lapsetkin lukea palstaa!! En edes uskalla ajatella minkäläisiä kisoja jossain homoluolassa pidetään!! Luulisi semmoisten järjestäjääkin nolottavan eikä haluaisi että asiaa täällä tai missään muistellaan!

Äänestä
  • Et vissiin ole auto urheilua seuraava henkilö? dtm on ravintola joo, mutta nyt ei puhuta siitä vaan auto kilpailusta. Ja ne on 2 ihan eri asiaa. Eiköhän lapset löydä paljon pahempia sivuja ku tämän :D

    Äänestä

  • Noin..
    DTM - Wikipedia
    https://fi.wikipedia.org › wiki › DTM
    DTM (lyhenne sanoista Deutsche Tourenwagen Masters) on saksalainen kilpa-autosarja, joka perustettiin vuonna 2000.

    Äänestä

Roope raukka kehuu olevansa Veitsiluodossa puusepän tehtaalla MALLIPUUSEPPÄ.
Täyttä narsismia ja itsensä kehumista. Ei ikinä ollut edes puusepän hommissa. Oli tavaran haalaajana ja joissain apuhommissa. Taatusti tiedän mistä puhun olin itse samassa työpaikassa kun ESA lähti Ruotsiin Volvon tehtaille töihin. Täyttä höinää koko mallipuusepän hommat.

Äänestä
  • Niin rakennuspuolen Kemin ammattikoulussa käynyt. Ei mitään puusepän koulutusta.
    Ajoi Japin ikkunasta läpi ja poika ressu sai ikävät haavat käsiinsä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin rakennuspuolen Kemin ammattikoulussa käynyt. Ei mitään puusepän koulutusta.
    Ajoi Japin ikkunasta läpi ja poika ressu sai ikävät haavat käsiinsä.

    Missä tää herra on

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin rakennuspuolen Kemin ammattikoulussa käynyt. Ei mitään puusepän koulutusta.
    Ajoi Japin ikkunasta läpi ja poika ressu sai ikävät haavat käsiinsä.

    Mallipuuseppä phyääää. Raksapuolen käynyt haalaajana puutalotehtaalla.

    Äänestä

Äskenn näytti olevan Arto Nyyberg ohjelmassa Robert Lappalainen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Onko tietoa kirjoitti:

DTM-kisoja Suomessa järjestänyt autourheilumies. Villit huhut väittävät hänen olleen erään formulakuskin venekyydissä eikä Lappalaisesta ole sen jälkeen mitään kuulunut?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu