Mua rasittaa! Mä EN oo yhtään kehittyny! Tai no on tullu vähän karvotusta ja rinnat on ihan pikkusen kasvanu(mut vieläki oon ihan lauta)! Mun mitat on 153/35... Painanko liian vähän? Mutsi sanoo että mun pitäs lihoo, mutta mä en pysty. Mä en vaa liho! Mulla on epäilty jotain imeytymis-häiriöitä, ku meil suvus ei esiinny laihuutta.... Mitä mä teen? Pitäskö alkaa lihotus-kuurille??? Mua rasittaa ku kaikki puhuu selän takana mun laihuudesta!!! AUTTAKAA!!!
Mä en oo kehittyny!!!
Camomilla
2548
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
et kerro ikääsi, mutta jos olet alle 16v niin sanoisin, että odota, koska karvoitus ja rinnat kuitenkin ovat alkaneet kasvaa.
pituutesi ja painosi kertovat hoikasta ehkä jopa laihasta tytöstä.
älä silti sorru lihottamalla lihottamaan itseäsi, se menee niin helposti toiseen äärilaitaan. voit toki nautiskella pitzaa paremmalla omatunnolla kuin kaverisi 153/63 ja mutustella sipsejä ilman huolta.
mutta jos äitisi ei osaa kertoa tästä imeytymishäiriöstä sinulle tarkemmin, varatkaa aika lääkäriltä, joka asian on todennut ja pyytäkää häntä kertomaan taudista/oireista lisää ja samalla antamaan ohjeita terveelliseen ruokavalioon.
nuoren naisen lisääntyvä hormonituotanto kun tuppaa lihottamaan ihan ilman pyytämistä, enkä haluaisi sinun joutuvan lihomis ja laihumiskierteeseen.
Et ensikkää sanonu ikääs? kyl se siit sitte. Jos mä en lihois ni mä kuolisin onnesta. Mässäile iha mielettömästi, sä voit siis vetää vaik sipsi pussin per päivä ekkä yhtää liho? kamoon syö ny paljo ennen ku alat lihoo, Nauti!! kyl sitä ehtii elämässä lihhon ja kehittyy. HaLoo?!