Laumanvartijarotujen tapahtuma

Sihiskö

Laumanvartijarotujen erikoistapahtuma järjestetään tänä vuonna Visulahdessa, Mikkelissä 17. - 19.9.2010.
Ohjelmassa lauantaina mm. MH-luonnekuvausluento (Riitta Liimatainen) sekä luento luonnetestauksesta (Ari Riikonen).

Ilmoittaudu su 19.9.2010 järjestettävään laumanvartijoiden rotukatselmukseen, tuomareina toimivat ulkomuototuomarit Juha Putkonen ja Marja Talvitie.


MARJA TALVITIE:
Espanjanmastiffi, Kaukasianpaimenkoira, Keskiaasianpaimenkoira, Maremmano-abruzzese, Pyreneittenmastiffi, Pyreneittenkoira, Sarplaninac ja Tiibetinmastiffi.

JUHA PUTKONEN:
Anatolianpaimenkoira, Estrelanvuoristokoira, Etelävenäjänpaimenkoira, Komondor, Kuvasz, Slovakiancuvac ja Owczarek Podhalanski.


Ilmoittautumismaksut 3.9.2010 asti:

Pennut, juniorit, nuoret, avoin, valiot ja veteraanit 19 €/koira (jäsenet 16 €). Saman omistajan 2. jne. koira 16 € (jäsenet 13 €).

Eukanuba-kasvattajakerhon jäsenten omistama 1. koira ilmaiseksi näyttelyyn! Saman omistajan 2. jne koira 16 €. Kasvattajakortti on esitettävä paikan päällä ilmoittautuessa.

Parikilpailu 10 €. Jälkeläis- ja kasvattajaluokka sekä yli 10-vuotiaat veteraanit ilmaiseksi.

Hinnat sisältävät näyttelyluettelon, lisäksi kaikille ilmoittautuneille osallistumislahja!

Jälki-ilmoittautuminen paikan päällä 26€/koira, ei jäsen- tai useamman koiran alennuksia (näyttelyluettelo ei kuulu hintaan).

Ilmoittautumisohjeet:

Tulosta ja täytä oheinen ilmoittautumislomake http://kotisivukone.fi/files/laumanvartijat.kotisivukone.com/2010_ilmoittautumiskaavake_slvr.pdf
(yksi lomake/koira) ja maksa ilmoittautumismaksu(t) alla olevalle tilille.

Maksut tilille:
OP 520408-234919, Suuret Laumanvartijarodut ry.
Käytä maksaessasi viitettä 39.

Ilmoittautumislomake postitetaan maksukuitin kopion kanssa viim. 3.9.2010 (postileima) osoitteeseen:

Heli Kuosmanen

Äijäläntie 770

41390 Äijälä

[email protected]


Rotukatselmuksessa on laatu- ja kilpailuarvostelut. Kaikki osallistuvat koirat saavat tuomarilta kirjallisen laatuarvostelun. Kilpailuluokissa tuomari sijoittaa ERI-laatumaininnalla palkitut koirat paremmuusjärjestykseen (sijat 1. – 4). Jos ERI:n saaneita koiria on vähemmän kuin 4, myös EH-laatumaininnan saaneet kilpailevat em. sijoista. Luokkavoittajista valitaan PU ja PN sekä ROP JA VSP (myös pennut ja veteraanit).
Kasvattajaluokkaan voi osallistua kolmella (3) saman kasvattajan koiralla jotka voivat olla myös samasta pentueesta. Jälkeläisluokkaan voi osallistua koira kolmen (3) jälkeläisen kanssa, jotka voivat olla samasta pentueesta. Rotunsa parhaat luokat kilpailevat BEST IN SHOW –tittelistä.

ROP:t ja VSP:t (pennut, aikuiset ja veteraanit) palkitaan ruusukkein ja tuotepalkinnoin, samoin BIS-kehissä 1 - 4 sijoittuneet koirat ja luokat.


Enemmän tietoa tapahtumasta ja linkkejä eri rotujen sivuille:
http://www.laumanvartijat.com/

0

453

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

        On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
        Maailman menoa
        173
        6193
      2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

        (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
        Maailman menoa
        61
        4693
      3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

        Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
        Maailman menoa
        54
        4454
      4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

        voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
        Maailman menoa
        64
        4279
      5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

        Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
        Maailman menoa
        68
        2692
      6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

        Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
        Ikävä
        62
        2205
      7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

        Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
        Ikävä
        133
        1662
      8. odotatko vielä viestiä minulta...

        Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
        Ikävä
        133
        1574
      9. Joroinen räjähdys

        Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
        Hybridi- ja sähköautot
        49
        1494
      10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

        Mutta muuten kyllä on rauhallista.
        Ikävä
        34
        1328
      Aihe