Laumanvartijarotujen tapahtuma

Sihiskö

Laumanvartijarotujen erikoistapahtuma järjestetään tänä vuonna Visulahdessa, Mikkelissä 17. - 19.9.2010.
Ohjelmassa lauantaina mm. MH-luonnekuvausluento (Riitta Liimatainen) sekä luento luonnetestauksesta (Ari Riikonen).

Ilmoittaudu su 19.9.2010 järjestettävään laumanvartijoiden rotukatselmukseen, tuomareina toimivat ulkomuototuomarit Juha Putkonen ja Marja Talvitie.


MARJA TALVITIE:
Espanjanmastiffi, Kaukasianpaimenkoira, Keskiaasianpaimenkoira, Maremmano-abruzzese, Pyreneittenmastiffi, Pyreneittenkoira, Sarplaninac ja Tiibetinmastiffi.

JUHA PUTKONEN:
Anatolianpaimenkoira, Estrelanvuoristokoira, Etelävenäjänpaimenkoira, Komondor, Kuvasz, Slovakiancuvac ja Owczarek Podhalanski.


Ilmoittautumismaksut 3.9.2010 asti:

Pennut, juniorit, nuoret, avoin, valiot ja veteraanit 19 €/koira (jäsenet 16 €). Saman omistajan 2. jne. koira 16 € (jäsenet 13 €).

Eukanuba-kasvattajakerhon jäsenten omistama 1. koira ilmaiseksi näyttelyyn! Saman omistajan 2. jne koira 16 €. Kasvattajakortti on esitettävä paikan päällä ilmoittautuessa.

Parikilpailu 10 €. Jälkeläis- ja kasvattajaluokka sekä yli 10-vuotiaat veteraanit ilmaiseksi.

Hinnat sisältävät näyttelyluettelon, lisäksi kaikille ilmoittautuneille osallistumislahja!

Jälki-ilmoittautuminen paikan päällä 26€/koira, ei jäsen- tai useamman koiran alennuksia (näyttelyluettelo ei kuulu hintaan).

Ilmoittautumisohjeet:

Tulosta ja täytä oheinen ilmoittautumislomake http://kotisivukone.fi/files/laumanvartijat.kotisivukone.com/2010_ilmoittautumiskaavake_slvr.pdf
(yksi lomake/koira) ja maksa ilmoittautumismaksu(t) alla olevalle tilille.

Maksut tilille:
OP 520408-234919, Suuret Laumanvartijarodut ry.
Käytä maksaessasi viitettä 39.

Ilmoittautumislomake postitetaan maksukuitin kopion kanssa viim. 3.9.2010 (postileima) osoitteeseen:

Heli Kuosmanen

Äijäläntie 770

41390 Äijälä

[email protected]


Rotukatselmuksessa on laatu- ja kilpailuarvostelut. Kaikki osallistuvat koirat saavat tuomarilta kirjallisen laatuarvostelun. Kilpailuluokissa tuomari sijoittaa ERI-laatumaininnalla palkitut koirat paremmuusjärjestykseen (sijat 1. – 4). Jos ERI:n saaneita koiria on vähemmän kuin 4, myös EH-laatumaininnan saaneet kilpailevat em. sijoista. Luokkavoittajista valitaan PU ja PN sekä ROP JA VSP (myös pennut ja veteraanit).
Kasvattajaluokkaan voi osallistua kolmella (3) saman kasvattajan koiralla jotka voivat olla myös samasta pentueesta. Jälkeläisluokkaan voi osallistua koira kolmen (3) jälkeläisen kanssa, jotka voivat olla samasta pentueesta. Rotunsa parhaat luokat kilpailevat BEST IN SHOW –tittelistä.

ROP:t ja VSP:t (pennut, aikuiset ja veteraanit) palkitaan ruusukkein ja tuotepalkinnoin, samoin BIS-kehissä 1 - 4 sijoittuneet koirat ja luokat.


Enemmän tietoa tapahtumasta ja linkkejä eri rotujen sivuille:
http://www.laumanvartijat.com/

0

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        308
        3044
      2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        61
        2353
      3. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        124
        2057
      4. Israel euroviisujen 2.

        Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
        Uskonnot ja uskomukset
        349
        2043
      5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

        Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
        Maailman menoa
        127
        1733
      6. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        67
        1399
      7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        212
        1395
      8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        66
        1337
      9. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        68
        1263
      10. Rakas nainen ymmärsin

        Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
        Ikävä
        78
        1233
      Aihe