Hoitivat todella mallikkaasti sanomalehtien vst,paperinkeräyksen.harmi ku lopettivat ny säiliöt ja keräyspisteet pursuilee.
Urheiluseura Keuruun Toverit
Pappa maalta.,
10915
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
niinpä, mutta kuka sitä enää viitsii kerätä kun siitä ei saa mitään.
Tovereiden paperivarasto on suojelukohde.On ehdolla jopa Unescon maailman perintöluetteloon johonka Petäjäveden vanhakirkkokin kuuluu Egyptin pyramidien lisäksi.Myös Punnosen talo olisi hyvä suojella,että eivät alkaisi rakentamaan sinne rantaan rivitaloja.Tosi vt23:n ja vanhankirkon väliin sopisi hyvin sellainen korkea kerrostalo.Ps.Toverit huomenna jaetaan kiväärit!
Ei toimi paperin ja pahvin keruu kuten ennen. Missä mättää? Talkootyönä homma hoitui mallikkaasti.
niinpä niin, talkootyönä homma toimi mutta kukaan sitä ei jaksa tehdä loputtomiin kun kulut on suuremmat kun tulot
....naapuriseuralta. Ottakaa toimintaan mukaan kaikki kaupungin entiset ja nykyiset yläpään (ja alapäänkin) luottamus-ja virkamiehet. Sitten laitatte kaupungin vaakunan keräysauton kylkeen mainokseksi, niin johan alkaa mainos yms. yya-paperirahaa kerääntymään tilille. Aputytövoimaa löytyy hiihtokeskuksesta, jossa kaupungin miehet (6 kpl) ovat nyt saaneet hölkkäradat ja hiihtourat kuntoon, ennekuin aloittavat moottorilumen teon. Mihinkä katosi viimetalven 28 tuhannen euron keinolumi, ei ole voinut kaikki sulaa???
On tietääkseni piilossa jonkun ampumapenkan takana, missä lie tämä penkka on. Siellä jaetaan varmaan nuo kivääritkin-aamunkoitteessa. Huh, huh.
"Talvisota" on tulossa. Herrat, älkää lyökö päätänne Kaupungin mäntyyn.
Lentopallosta juniorilaji Keuruulle tulevaisuudessa?
https://www.suurkeuruu.fi/puheenvuoro/art-2000008326616.html
Toverit laitettiin ennen tiiliseinää vasten.
😂