Lopullisesti rikki?

Ei näin

Poikien reilut 2v ikäinen 60g PS3 hajosi eilen kesken pelin. Ei suostu enää käynnistymään vaan yrittää startata, vilauttaa sinistä ja keltaista lediä ja sammuu taas jolloin ledi muuttuu punaiseksi.

Tuleeko tosta enää kalua vai meneekö uuden hankkimiseksi? Ja miten käy netistä ladattujen pelien ja trophyjen sun muiden? Itse en konsolia ole käyttänyt kuin Blue Ray -leffojen katsomiseen, eli ei kannata kysellä teknisiä nippelitietoja, en tiedä niistä mitään.

Ihmetyttää vaan, kun poikien kahdella muulla kaverilla on käynyt tasan samalla tavalla samanikäisille konsoleille. Onko koneessa miina, joka kosahtaa tiettyjen käyttötuntien jälkeen?

Neuvokaas viisaammat tietämätöntä, kiitos.

5

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ps3 60gb classic

      Ongelmasta en tiedä, voi olla yksinkertainenkin, esim.hdmi kaapeli tms. ongelma.
      Trophyt ja pelilataukset saa uudestaan ladattua netistä eli ei8 pitäsadota, huomasin sellaisen ärsytyksen kuitenkin että Singstar laulut jotka on ostanut netistä ei saa takaisin vaan joutuu ostamaan uudestaan.

      • Ps3 60gb classic

        Korjaan: siis ei pitäisi kadota trophyt ja pelilataukset, Singstarista katoaa.


      • Fox1510
        Ps3 60gb classic kirjoitti:

        Korjaan: siis ei pitäisi kadota trophyt ja pelilataukset, Singstarista katoaa.

        Jos siinä paloi ensimmäisenä keltainen valo ja heti sen jälkeen punainen niin se on lopullisesti hajalla valitettavasti joka kertoo jostain komponentti viasta konsolin sisällä.


      • weijo87
        Fox1510 kirjoitti:

        Jos siinä paloi ensimmäisenä keltainen valo ja heti sen jälkeen punainen niin se on lopullisesti hajalla valitettavasti joka kertoo jostain komponentti viasta konsolin sisällä.

        moro

        olisin halukas ostaan laitteen varaosiks omalleni jos meinaat luopua..

        laita viestii jos kiinnostusta: [email protected]


    • ei nuin

      Olipa hieno provo. Saat peräti 9. Meni ensin aivan täydestä kunnes tajusin missä mokasit..heh heh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1910
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1653
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1207
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      537
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe