Neuvostoliitto takaisin

pro western

Neuvostoliiton romahdus on käytännössä luonut sen tilanteen, että islam katsoo nyt olevansa oikeutettu valloittamaan maailmaa, myös alistamaan länsimaat joissa islam ei perinteisesti ole koskaan ollut valtauskonto. Maailman rauhan ja vakauden kannalta olisi sinänsä siunaus, jos Venäjän federaatio kasvaisi uudelleen Neuvostoliitoksi ja ottaisi takaisin entisen asemansa USA:n vastapainona maailmassa.

Neuvostoliitto rauhoitti pelkällä olemassaolollaan ja valtavalla armeijallaan maailmaa ja piti muslimit visusti alistettuna sekä Neuvostoliiton itsensä että länsimaiden taloudellisen ja sotilasvoiman alla. Neuvostoliitto tarjosi muslimeillekin uskottavan uhan massiivisen ydinasevarastonsa kanssa sekä sen tiedon kanssa, että Neuvostoliitto voisi milloin tahansa hyökätä mihin tahansa muslimimaahan aivan kuten Neuvostoliitto teki Afganistanille ja USA myöhemmin perässä.

Kaikkiaan Neuvostoliiton aikana Suomikin oli turvallinen maa elää. Täällä ei ollut maahanmuuttajia eikä etenkään muslimeja. Suomessa käytiin töissä ja iltakaljalla baareissa kaikessa rauhassa. Kansa saunoi, nautti kesämökkielämästä ja rakensi rauhassa omaa maataan turvanaan valtavan kokoinen Neuvostoliitto. Ei täällä muslimit raiskanneet pikkutyttöjä Neuvostoliiton aikana. Ongelma syntyi vasta kun Neuvostoliitto hajosi, sen tilalle otettiin sitten kiireenvilkkaa suvaitsevaisuus ja maahanmuutto, jota ei saa arvostella kun se on Suomessa rikos.
Nykyisin ei voi käydä saunassa ilman, että joku muslimi suuttuu eikä voi vetää perjantai kännejäkään ilman, että joku muslimi on heti karjumassa että se on koraanin vastaista. Käytännössä valta on Suomessa siirtynyt jo vuosia sitten muslimi ählämeille. 80-luvulla KETÄÄN ei olisi voinut vähempää kiinnostaa jos muuan profeettaa vähän pilkataan julkisesti lehdissä.

Toivotaan siis, että Neuvostoliitto perustetaan Venäjällä uudelleen ja että tämä maahanmuuton ja islamisaation aika Suomessa päättyy. Tämä pohjoinen maa ei tarvitse yhtään maahanmuuttajaa eikä yhtään muslimia. Voimme sulkea rajamme ja keskittyä elämään omaa elämäämme omalla tavallamme. Tämä maa on tarpeeksi kaukana kaikesta, että emme tarvitse ketään. Meille riittää hyvät suhteet Ruotsiin ja itänaapuriin.

Aapo on siinä oikeassa, että asiat olivat oikeasti paremmin Neuvostoliiton päivinä. Neuvostoliitto piti olemassaolollaan tämänkin maan turvallisena ja rauhallisena.

3

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • antimuslimi

      Sanokaa mun sanoneen... Venäjä tulee lopulta pysäyttämään Euroopan islamisoitumisen.

      • matti teikalainen

        ainoa toivo on neuvostoliitto..?
        Osalla on jo muslimiresidentti...niinkuin suomessakin..


    • Mr-x

      Minulla onkin ollut pikään nostalginen latauma..... Vimmatusti olet etsinyt sinkkiämpäreitä ja emalimukeja. Lienevät kaikki Nuudeassa....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1962
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1900
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      385
      1797
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1248
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1123
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      970
    7. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      775
    8. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      698
    9. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

      Vielä tässä elämässä.
      Ikävä
      32
      684
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      47
      675
    Aihe