seville sts 94

ajatuksissa olis tuoda tollanen 94 seville ruotsista kun niitä on siellä edullisesti, olisko jollakin hajua paljonko tulee veroja moiseen?
2575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Autohan on tavattoman paljon kalliimpi Ruotsissa kuin Saksassa.Itse toin Saksasta.Kateusvero näkyy tullin sovelletuista verotusarvoista..Mitähän tuo olisi..pari tonnia.Tarkista ja eikun menox!

Äänestä

Kun ostat sen auton Ruotsista tai Saksasta niin älä osta sitä kaikkein halvinta, (jos lähetään siintä olettamuksesta että kalliimpi on parempi)
Caddyn seville STS vaatii enempi huolenpitoa kun perinteinen jenkkiauto, jota yleisesti käsitellään aika huolettomasti , tämä auto on nimenomaan suunniteltu vaivattomaan matkantekoon, eikä niinkään työmiehen arkijuhdaksi.

eli jos ostat auton jonka edellinen omistaja on jättänyt huollot tekemättä
(yleensä tämä on joku nuuka saksalainen, jonka mielestä on halvempaa ajaa autoa huoltamatta ja ostaa sitten uusi) niin joudut tekemään ne kaikki kerralla. rahaa palaa ja hermot kovilla ja vikoja tulee esille enempi kun kerkiää korjaamaan , ja kaikenlisäksi on suuri houkutus käyttää niitä kaikkein halvempia tarvikeosia, jotka tietenkin joutuu sitten vaihtamaan kohta uudestaan.

Mutta jos löydät hyvän yksilön, niin siintä vaan , auto on sinänsä toimiva kokonaisuus ... minä ainekin tulen nin pirun hyvälle tuulelle sts ohjauspyörän takana :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fvghuiloöpöp kirjoitti:

ajatuksissa olis tuoda tollanen 94 seville ruotsista kun niitä on siellä edullisesti, olisko jollakin hajua paljonko tulee veroja moiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu