Hei,
Onko kenelläkään kokemusta ZyXel Preistige 660H-D1 ADSL2/2 modeemista. Olemme päivittämässä internet yhteyttämme 24MB nopeuteen ja tarvitsemme modeemin joka tukee sitä. Minulle on sanottu että Zyzelin modeemit olisivat hyviä.
t. Jossu
ZyXel Preistige 660H-D1
4
554
Vastaukset
- Fraxia
Zyxselin motut _olivat_ hyviä, itselläni tuon mallin switch hajosi hitaasti aiheuttaen harmaita hiuksia kun yhteydet pamahtelivat poikkin. Itselläni nyt Telewell TW-501 ja toimii ihan nätisti. Nykyiset Elisa DSLAM:it tulee parhaiten juttuun Zyxselin kanssa, joko Ciscoa tai Siemensin tekeleitä Elisalla.
****
Muutenkin Zyxselin laatu romahtanut, WLAN sovitin kenkkuili (PCI kortti) että en enään voi luottaa siihen.- Jossu K.
Siis eikö ZyXELin modeemi olekaan hyvä ostos? Eli kannattaisiko ostaa tuollainen Telewell? Uuden yhteyden olemme ajatelleet ottaa Saunalahdelta. Asun äitini ja siskoni kanssa rivitalossa.
- -J-
Jossu K. kirjoitti:
Siis eikö ZyXELin modeemi olekaan hyvä ostos? Eli kannattaisiko ostaa tuollainen Telewell? Uuden yhteyden olemme ajatelleet ottaa Saunalahdelta. Asun äitini ja siskoni kanssa rivitalossa.
Saunalahdelta saa modeemin kun sieltä ottaa liittymän.
- kuukoira_
Jossu K. kirjoitti:
Siis eikö ZyXELin modeemi olekaan hyvä ostos? Eli kannattaisiko ostaa tuollainen Telewell? Uuden yhteyden olemme ajatelleet ottaa Saunalahdelta. Asun äitini ja siskoni kanssa rivitalossa.
Zyxel on noin sata kertaa parempi kuin tuo telewell.Jokuhan on sen ristinyt telehelliksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390