Viimeisimmässä mittauksessa paineet oli 115/86. Yläpaine siis oikein hyvä, mutta alapaine on yläkanttiin (olen vasta 24 v). Paljon ei ole tehtävissä pudotuksen eteen, suolan välttäminen ja liikunnan lisääminen ainoat jäljellä olevat keinot. Vaan pelkään että yläpaine laskee mukana, alle sadan alkaa yleensä huimaamaan. Verenpainetautiakin on suvussa, siksi yleensä seurailen arvoja tarkasti. Onko edes olemassa mitään keinoa jolla voi laskea vain toista painetta?
Voiko laskea vain diastolista?
1
705
Vastaukset
- lääkkeillä!
...jatkuu
Halusin nuorena lääkäriksi, mutta onneksi_*) minulla ei ollut taloudellista mahdollisuutta siihen.
Selite: _*)Onneksi siksi, että jos olisin lääketehtaiden toimesta aivopesty lääkäri, niin tuskin olisin keksinyt näitä bakteerikuvioita. Näitä mh-bakteereita ajauduin tutkimaan siksi, että useiden kosteusvauriohomeiden tuottama antibiootti-toksiini tuhoaa mh-bakteereita limakalvoilta, jonka takia immuunipuolustus ja sekä hermostollinen-, että hormonaalinen-järjestelmä heikkenee. Ja penisilliini-lääke (=antibiootti) tehdään homeesta, eli yhtäläisyys on helppo tajuta.
Vertaan aina antibioottia konekivääriin; se niittaa kyllä ne pahat bakteerit, mutta hitsi-vie, kun se niittaa myöskin nämä hyvät/tarpeelliset maitohappobakteeritkin!
Sitten olikin urakkaa, mitkä ovat nuo bakteerit, joista muodostuu immuunipuolustuksen ensimmäinen puolustusrintama? Pyöritin pitkän aikaa (3-vuotta) tätä kysymystä ja kuinka ollakaan 8/2006 syttyi lamppu (keksin), että immuunipuolustus on kunnossa kun limakalvoilta löytyy jatkuvasti nämä kolme bakteeria:
1.(1.)*** Lactobacillus asidophilus. = Tärkein probiootti bakteeri.
Ominaisuus:
Elää normaalisti ohutsuolen limakalvoilla * Kykenee estämään haitallisten bakteereiden ja hiivojen lisääntymistä(!) * Vähentää kolesterolin imeytymistä * Helpottaa maitosokerin imeytymistä * Korjaa suoliston limakalvojen mikrobiflooraa antibiootti-hoidon jälkeen(!).
2.(2.)*** Lactobacillus bulgaricus. = Luonnon oma turvallinen antibiootti. Tämä on Bulgarialaisten pitkän iän bakteeri, josta nimikin.
Ominaisuus:
Säätelee immuuni-järjestelmän toimintaa * Vaikuttaa rasva-aineen vaihduntaan * Alentaa veren kolesteroli tasoja * Tuottaa luonnollisia atibioottisesti vaikuttavia aineita(!) * Estää haitallisten mikrobien lisääntymistä suolen limakalvoilla.
3.(7.)*** Bifidobacterium. = Ohutsuolen limakalvojen alaosan tärkein bakteeri.
Ominaisuus:
Tehostaa ruuansulatus-järjestelmän toimintaa * Säätelee immuunijärjestelmää ja rasva-aineen vaihduntaa * Vähentää kolesterolin imeytymistä * Estää haitallisten bakteereiden kiinnittymistä ja kasvua limakalvoilla(!) * Estää haitallisten amiinien imeytymistä.
Ensin ajattelin, että ei tämä voi olla totta, koska lääketieteen korttipakka menee kerralla uus-jakoon. Päätin, että sehän on helppo todistaa:
Aloin 9/2006 syömään po kolmea tärkeintä maitohappobakteeria jatkuvasti ja jos olen väärässä, niin siinä menee korkeintaan henki ja jos olen oikeassa, niin tautini paranevat.
- 3,5 kuukauden kuluttua parani laktoosi-intoleranssi ja migreeni,
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>- 4 kuukauden kohdalla tapahtui jo ensimmäinen verenpaine-lääkityksen(=synteettinen) vähentäminen. Tämä verenpaineen normalisoitumisen nopeus yllätti minut!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>- 8,5 kuukauden kuluttua verenpaineeni normalisoitui kokonaan.
- Sellainen jännä ilmiö tapahtui ja tapahtuu koko ajan; Hiukseni alkoivat tummumaan!!
Eli testasin itse ensin näiden bakteereiden turvallisuuden ennen kuin uskalsin tehdä testejä ulkopuolisilla henkilöillä.
jatkuu....
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kolme_vaikutukseltaan_tarkeinta_bakteeria.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2135405NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1325014Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku164800Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1212037- 4031781
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a861650Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova141582Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann131461- 891275
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3791270