F12 sulakkeesta (VTS2.0)

VTS vastasikin jo, että toisen huohotinputken vastus polttaa sulakkeen, mutta missä se tarkalleen sijaitsee, ei nimittäin näy eikä löydy käsikopelolla? On niin ahtaat paikat, ettei pääse syylärin ja imusarjan välistä käsiksi, ei sivusta, ei alta, ei päältä, mistähän pääsis? Kenpä kertois sen?
1294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siellä se imusarjan takana pitäisi olla (99 mallin vts:ssä ainakin).
Itse vein pikahuoltoon ja nosturilla auto ylös.
Sieltä se löytyi pienen hakemisen jälkeen.
Elokuun alussa oli muistaakseni tällä palstalla aihe esillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VTäSsä kirjoitti:

VTS vastasikin jo, että toisen huohotinputken vastus polttaa sulakkeen, mutta missä se tarkalleen sijaitsee, ei nimittäin näy eikä löydy käsikopelolla? On niin ahtaat paikat, ettei pääse syylärin ja imusarjan välistä käsiksi, ei sivusta, ei alta, ei päältä, mistähän pääsis? Kenpä kertois sen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu