Kukahan järkeili kiireellä nuo asvalttihidasteet Voisalmeen? Ne on kai olleet siinä jo viikon eikä remontti ole edes alkanut, puutavaraa on varattu mutta sen purkamiseen tuskin hidasteita tarvitaan kun sen voi tehdä pyörätien puoleltakin.
Voisalmen siltaremontti
----------
5289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vali vali............
varmaan järkeilleet ne työmiehet, jotka ovat kyllästyneet henkensä kaupalla tekemään töitä. Nopeusrajoituksista välittämättömiä painaa kumpaankin suuntaan. Rutolassakin piti tehdä monet hidasteet, kun merkeillä ei ollut mitään tehoa. 30 km/h rajoitusalueella pienin nopeus oli 60 km/h ja parhaimmat veti 80 km/h ja ylikin tietyömaan läpi. Olisitko itse milelläsi siinä töissä, kun kaikki kahjot henkilöautourpot revittää täysillä metrin päästä sinua?
Töyssyjä ja hidasteita ei tarvittaisi, jos autoilijat noudattaisivat rajoituksia. Jos hidasteet ottaa päähän, niin kiitä niistä kanssa-autoilijoitasi, jotka ne siihen ovat omalla ajokäyttäytymisellään siihen tilanneet!
Mitkä työmiehet? Tuollahan näkyy lukevan ettei remontti ole vielä edes alkanut.
ei saa paikalle ihan milloin vain. Käyvät tekemässä töyssyt, kun heille sopii... kunhan ovat valmiina ennen remontin alkua. Onko yleensäkin kovin vaikea käsittää yksinkertaisia asioita?
Kyllä siellä kaikki hidasteet tarpeen on, opettele vaan jo käyttämään jarruja, ei se pahaa tee harjoitella ajamaan ihmisiksi, vaikka työt eivät ole alkaneetkaan. Noita töyssyjä voisi olla paljon enemmänkin, joka puolella kaupunkia, jos se vähän rauhoittaisi kaahailua.