No niin volvomiehet! Sanokaapa paljonko kehtaisi pyytää katastetusta 86 vuoden 240 bensa sedan volvosta! Kaasari vehe, 4 vaihteinen ja ajettu vain 240tkm..Ollut yhellä omistajalla ja muutenkin siistissä kunnossa, ei syö öljyä ja alustakin on ruosteeton!Huonoilla kesärenkailla..
Kovahan se on syömään polttoainetta, mutta muuten hyvä, turvallinen ja lämmin!Voi olla kyllä ihan saatanan vaikee myydä... =)
Kovahan se on syömään polttoainetta, mutta muuten hyvä, turvallinen ja lämmin!Voi olla kyllä ihan saatanan vaikee myydä... =)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vertailun vuoksi: isäni myi viime kesänä sedan 240 GLi:n vm. 88/89 ajettu 370 tkm, oli hänellä 12 vuotta, teknisesti kunnossa ja koriltaan ruosteeton, mutta kaksilla huonoilla renkailla.
Auto meni 2000 eurolla kaupaksi, nykyään ei varmaan ihan tuollaisia hintoja saa, mutta jos tuo on kunnossa ja ennenkaikkea ruosteeton, niin alle tonnilla ei mielestäni kannata antaa.
Ellet ole käynyt, niin menehän tuonne:
www.volvolandia.com
Tuolla sain itse myytyä vanhan Volvoni!
Joo kiitti!!Eiköhän se tuolla kaupaksi mene...