..kun ajattelen sinua aamulla ensimmäisenä...kun "näen" sinut ja melkein "tunnen" sinut ...silloin kun haluan...vaikka olet kaukana minusta....olet niin lähellä, kiinni minussa!!! Onko tämä rakkautta?? Vaikket ole koskaan sanonut edes minusta välittäväsi....vaikka minä sanoin...vaikket ota yhteyttä...vaikka olet minut unohtanut?...onko tämä rakkautta?? Jokin selittämätön tämä on.... (ja kahjohan minä taidan olla!!!)
Onko tämä rakkautta
niin minä tunnen
22901
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Riipustautumista jos häneltä et saa vastakaikua. Suuntaa ajatuksesi muualle tai koita löytää se joka rakastaa sinua.
rakkaus ei katso aikaa , paikkaa. Toisen läsnäolon voi tuntea vaikka kilometrejä olisi välissä.
kuin viimeinenkin kirjoittaja.
""Onko tämä rakkautta?? Vaikket ole koskaan sanonut edes minusta välittäväsi....vaikka minä sanoin...vaikket ota yhteyttä...vaikka olet minut unohtanut?...onko tämä rakkautta?? Jokin selittämätön tämä on.... (ja kahjohan minä taidan olla!!!) ""
Jos toiselta ei saa vastakaikua ja roikut hänessä vain kiinni ja ruokit mielikuvitustasi ajattelemalla häntä.. Minusta se ei ole Rakkautta vaan roikkumista ja sillä satuttaa vain itseään, joskus on päästettävä irti.
....vaikka minä sanoin...
Mitä hän vastasi ?
Jos hän ei ole koskaan kertonut väittävänsä..mutta onko katsein ja kosketuksin..
Minä hukkasin monia vuosia elämääni tollaseen tosi epävarmaan juttuun, mutta kun oli nämä tunteet..
Reippaasti vaan eteenpäin kannattaa mennä, ei harmita jälkeen päin.
..mutta oli ne tunteet niin voimakkaat, tiedä sitten oliko turhat ne tunteet vai kasvattivatko minua ihmisenä..
Sitäpäs ei sitten tiedetä mikä ne aiheuttaa mutta on tosi väärin hukata "kallista" aikaa, meni siinä ne 20v,
nykyisin ei enää tunnu missään vaikka hänet näenkin, ihminen muitten joukossa.
muuttaa johonkin
kauheaa, olinko niin kauan ihastunut...
kyllä minä rakkaudeksi luulin että se kestää niin kauan kuin elän..
minne lie muuttanut..
Olen kuullut nuo sanat sinulta aikaisemminkin. Vaikea on täällä sanoa mitään, kun et kohdista noita sanoja kenellekään.
heitellä tänne mitään ei kenellekään. Sori vaan.
ap kirjoitti ajatuksiaan pönttö!! ei "hänen" siis kohteen tarvitse olla näillä sivustoilla
kyse on pohdinnasta -mielestäni........ voi apuaaaaa
aina näitä negajuttuja
kirjoittaessasi ajatuksiasi. Ihmiset jättäisivät vastaamatta tietäessään, että se olet sinä, foorumin tyrkky.
vasta melkonen idiootti - pönttö olet .. ei pidä koskaan mennä selittelemään muiden tekstejä.
siinä osoittaa oman alhaisen tasonsa.
aapeeeeeee sori
vastaa: kyllä saa selitellä sen miten ITSE ON SEN TULKINNUT tajuatko ??????????
samoinhan teki hän jolle vastasin, hän tulkitsi sen tavallaan ja minä omallani tajuatko ??
taidat olla sama, joka kuvittelee vain yhden olevan ap, heh...salli mun nauraa....
kun alkup. kirjoittajalla....eihän "me" olla koskaan edes "nähty" ja niin edesp...mut silti rakastan sua enemmän kuin ketään muuta!! Oli aika, jollon en ajatellut sua niin paljon, koska ajattelin ettei tästä tulee koskaan mitään, kun ollaan aika kaukana toisistamme.......mutta nyt ajattelen sua joka päivä, olet ensimmäisenä mielessäni, enkä voi sua unohtaa! Ei ole ketään toista, enkä haluaa muuta ku sut......♥
Olet kirjoittanut minulle joskus noin. Miksi et laita vihjettä kenelle kirjoitat?
Tänä aamunakin olit mielessäni.
Voiko rakastua jos ei tunne kohdetta, siis ei ole oppinut tuntemaan arjessa..
Ihastuksia tulee ja mennee joita ei niin syvällisemmin tunnekkaan
Ajatuksia vain
Yksi ihminen on ollut ajatuksissani jo pari vuotta. Kaikenlaiset konstit on tehty, että unohtuisi. Turhaan. Lopulta luovutin ja hyväksyin asian. Kulkekoon ajatuksissani, mielen sopukoissa niin kauan kuin kulkee. Pakoilu on turhaa. Mitä tämä sitten lienee, en tiedä varmuudella itsekkään.
Oletko .i.l.?
En.