epätietoinen,kysyy ?????missä vika kun moottorisaha ei saa bensaa,vaihdoin tulpan ,ja totesin että ei kastu,lisäksi mitä säätöjä 3 kpl,ja miten ruuvataan???
ensimäinen sahani.
ensimäinen sahani.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ensimmäisen sahasi?
Säädöt..
H = käyttökierrokset, perussäätö n. 1 kierros auki, kuitenkin niin että täyskaasulla hieman röpöttää
L = Tyhjäkäynti, vaikuttaa myös kaasun vasteeseen. Säädetään niin että käy hyvää tyhjäkäyntiä sekä vastaa kaasuun heti.
T = Säädetään yhdessä L-ruuvin kanssa, säätää tyhjäkäynnin kierrosluvun aukaisemalla kaasuläppää.
Kiinnipäin seos laihenee ja aukipäin rikastuu.
Vikaa katsoisin ensin bensasuodattimesta tankista, bensaletkusta. Jos ovat ehjät niin kaasarin purku ja puhdistus sekä kalvojen tarkistus etteivät ole revenneet. Pysyykö käynnissä jos antaa suoraan kurkusta bensaa ja nykii imu päällä käyntiin. Voi olla kuivana paikat eikä tahdo käynnistyä sen takia.
Mikä saha?
se on moottorisaha
Kai sillä merkki ja malli on.
kiitoksia viesteistä,varsinkin tumpelolle,näköjään olen jo vastannut?????,saha on partner 345 ,joku -90 luvun???en tiedä sain naapurin papalta.kokeilen tota bensa hommaa suoraan huomenna...kiitos avusta ja vaivan näöstä..