Terve,
Jos löytyis pari hyvää tyyppiä niin vois laittaa pienen kommuunin kasaan.
Olis suhteellisen halpa, ihan hyvän näkönen ja ihan hyvällä paikalla oleva kämppä tarjolla:
http://www.vuokraovi.com/vuokraovi/main/showrental.action?id=189100
Tossa aikasemmin oli jo yritystä tähän hommaan ja kiinnostuneita oli PALJON. Kaikille en kerinnyt vastaamaan ja se sitten vähän tyssäs, kun SATO:lta ja VVO:lta jaetaan kämpät hakemuksien perusteella, eikä ne tunnu innostuvan kimppakämpistä. Tän kämpän saa käsittääkseni se joka eka sen varaa. Huomenna soittelen tolle jannulle. Huonoahan tossa on toi, että pitäis 1000€ löytyä jokaiselta kolmelta heti. Takuuvuokra 2000€ ja vuokra 1000€=3000€.
Jos niillä on vielä asunnon tarvetta jotka viimeksi otti yhteyttä niin nyt vaan uudestaan. Hakemuksia tuli ihan hirvee määrä, joten en kerennyt kaikkiin vastaamaan. Ne joiden kanssa lähettiin viemään hommaa eteenpäin sai muualta kämpät.
Vielä sen verran, että jos ilmottaudut mukaan niin et sitoudu vielä mihinkään. Käydään kattomassa kämppää ja tavataan samalla toisemme. Ei siis tarvitse ihan sikaa säkissä ostaa. Tosin ois kiva, jos on oikeasti sillä mielellä, että haluaa asua kimpassa jne. ettei nyt ihan huvin ja urheilun vuoksi lähde mukaan :D
Tossa nyt vielä toi mun esittely edellisestä ilmoituksesta:
Sen verran voin itestäni sanoa, että oon rento ja sosiaalinen tyyppi. Asun mieluummin kimpassa, kuin yksikseni. Ei haittaa vaikka meillä pidetään etkot ja jatkot siihen päälle. Tietty nyt joku roti täytyy olla, mutta en oo semmosta bilehilettä nähny, että mulla menis hermot. Ite taas elän niin, että tuskin mitään häiritsevää meteliä kuuluu. En jaksa siis yksin riehua, jos muut on hiljaa :D Oon elelly erilaisissa soluissa opiskeluaikoina ja aina viihtynyt kaikkien kanssa. Ei tässä nyt oikeen muuta osaa kertoa.
Lisätään vielä, että jonkunlainen siisteys on pidettävä. Ei siellä tarvii joka päivä rätin kanssa heilua, mutta niin ettei ole häiritsevän likaista.
Sukupuolella ei ole väliä. oon asunu tyttöjen ja poikien kanssa yhessä ja hyvin on mennyt :)
Eläimetkään ei ainakaan mua haittaa, vaan päin vastoin. Koira olisi mahtava, niin vois varmaan käydä lenkilläkin sen kanssa yms.
Olkaa avoimia ja ottakaa yhteyttä :)
Laittakaa viestiä, jos kiinnostaa!
vesku86(ät)msn.com
Kimppakämppä Kannelmäessä
kippodippodai
2
351
Vastaukset
- lissukissu
meinaako tää nyt sitä että asunnossa ei ole minkään näköistä olohuonetta?
- lissukissu
eiku ei mitää :) katoin ihan väärin! :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M697324Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art1644338Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1324060Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v533976Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn593797HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen623042Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu142904Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e602658Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362292KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2482104