Puoliskon veljen kautta, joka autokauppias saataisiin nyt Nissan Almera sedan 1.5 -04 hintaan 5500e. Autolla ajettu 130 000 km, katsastettu juuri, kahdet renkaat, kaiken pitäis olla kunnossa. Mitäs mieltä kannattaisko tää ottaa vai jättää?
Vaihtoehtoina vois olla about 2003 vm. n. 100 000 ajetutopel astrat...
Kannattava kauppa?
4
551
Vastaukset
- Mmmm....
halvalta,mutta katsoppa nettiautosta mitä hintoja siellä pyydetään..
- laarus
Joo.. halvemmalla se näyttäisi irtoavan kuin vastaavat esim. nettiautossa.. siellä hinnat 7000-8000e vastaavasta. Eli sinällään kai kannattavaa =)
Tämä siis johtuen siitä että saatais se ns. välistä ennen kuin lähtis puoliskon veljen autoliikkeestä pienempiin puljuihin myytäväksi.
Mutta mutta, onkos almera autona luotettava noin peruskäyttöön? - aldrig mera
laarus kirjoitti:
Joo.. halvemmalla se näyttäisi irtoavan kuin vastaavat esim. nettiautossa.. siellä hinnat 7000-8000e vastaavasta. Eli sinällään kai kannattavaa =)
Tämä siis johtuen siitä että saatais se ns. välistä ennen kuin lähtis puoliskon veljen autoliikkeestä pienempiin puljuihin myytäväksi.
Mutta mutta, onkos almera autona luotettava noin peruskäyttöön?Ensi vuoden puolella hinnat tietenkin tippuu tuhannella mutta jos ei sulla ole vaihdokkia josta pitää päästä eroon niin sama kai se, jos saat takuuun kanssa.
Mulla on ollut 3 vuoden ajan Almera 2004 ja vikoja ei oikeastaan ollenkaan, ainoastaan itseaiheutettuja puskurin naarmuja. Autolla on mukava ajaa, moottori vain vähän laiska. - laarus
aldrig mera kirjoitti:
Ensi vuoden puolella hinnat tietenkin tippuu tuhannella mutta jos ei sulla ole vaihdokkia josta pitää päästä eroon niin sama kai se, jos saat takuuun kanssa.
Mulla on ollut 3 vuoden ajan Almera 2004 ja vikoja ei oikeastaan ollenkaan, ainoastaan itseaiheutettuja puskurin naarmuja. Autolla on mukava ajaa, moottori vain vähän laiska.Joo... kyllä se meille nyt sit tulee! Ei varmaan mikään auto täydellinen ole, mutta olen nyt n. miljoona nettikeskustelua/ arvostelua/ mielipidettä yms. yms. almeroistani luettuani varmistunut siitä, että voisi olla meille oikein menevä, täydellisyyttä hipova, menopeli =) Laiskuus ei haittaa, kun ei tällänen kepeäjalkainen naispari sitä kaasupoljinta tule paljoakaan koettelemaan =D Varmat ohitukset ja sitä rataa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️851798Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1251225YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621080- 62956
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan74876Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli82826Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.47817Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029816- 57810
Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.123798