Media-maksu...

uiuiuiuiuiuiuiuioooo

Haluaisin tietää,millä keinolla meinataan sitten ruveta perimään tätä media-maksua?Edelleenkään en päästä ketään asuntooni ja jos sillä perusteella aikovat maksuja vaatia että omistan netti-liittymän,sanon pitäväni sitä ystävälle joka luottotietojensa menettämisen johdosta ei voinut itse ottaa liittymää omaan nimeensä.Eli senkään perusteella että omistaa nettiliittymän, ei voida "sakottaa".Miten tämä mediamaksu sitten ihan oikeasti voi toimia`?Onko kylmä totuus sitten se että joka ikistä kynitään???Oli elektriikat tai ei???

1

1399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikki siis maksaa

      Sitä ei pääse karkuun, ellei liksa tule ulkomaalaisen pankin kautta ja sitten käyttää luottokorttia vaikka sweitsin pankiin. Normi jannu joutuu siis maksamaan mediootti-maksun aina, olipa työtön tai herra iso-herra. Nyky TV-lupa on vapaahtonen periaatteeltaan ja siihen on mahdollisuus jopa vapautukseen tietyissä rajoissa. Mediootti-maksuun ei ole suunniteltu mitään joustoja kellekkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe